Сімейний бізнес Віктора Андрюсовича – це фірма «Рітас», тож Версії вирішили поцікавитись, а як добре (чи погано) живе міський голова з цієї сімейної справи.

Версіями був направлений відповідний запит Начальнику Управління освіти і науки МВК де були задані наступні питання:

 –      Чи перемагало ПП «Рітас» у тендерних закупівлях, які здійснювало ваше управління починаючи з 2006 року до цього часу та на які суми?

–       чи поставлено ПП «Рітас» продукцію та товари, послуги вашому управлінню починаючи від 2006 року до цього часу та на яку суму?

Згідно до ст.  34 Конституції України, ст.5 Закону «Про інформацію», відмовити в інформуванні чиновники не мали права. Вони й не відмовили. Щоправда відповідь вразила. Коротенька цитата (з повним текстом можете ознайомитися в доданому документі):  «Інформація про здійснені державні закупівлі по ПП «Рітас» у період з 2006 по 2009р. відсутня, оскільки документи про здійснення державних закупівель, а також договори укладені з переможцями процедури закупівлі за 2005-2009р. вилучено та знищено як такі, що не мають культурної цінності та втратили практичне значення».

 2

1

І наче все законно, бо більшість документів, які підприємство використовує у своїй господарській діяльності, зберігаються три роки, але деякі документи необхідно зберігати від 5 до 75 років, зокрема відомості для нарахування зарплати. Щодо окремих документів Переліком № 578 передбачено додаткові умови, а саме: знищення деяких документів лише після перевірки державними податковими органами.

Піди зрозумій – є порушення, чи нема. Та міськвиконком організував усе так, що це вже накрито ковдрою замовчування. Принаймні з 2005-го по 2009-й роки.

Але читаємо далі і бачимо, що за період 2010 – серпень 2014 року відповідно до укладених угод ПП «Рітас» було поставлено господарських товарів на суму 446196,8грн.

Фактично мер, забезпечив для сімейного бізнесу оборудку майже на півмільйона гривень. Міський голова показово (для публіки) весь час наче гризеться з ВО “Свобода”, а на ділі виходить, що “рука руку миє”, бо начальник управління освіти і науки Н. Микула, яка якраз і потрапила в міськвиконком за квотою “Свободи”, чомусь приховує документи стосовно сімейного бізнесу міського голови.

І це добре, що ще не встигли знищити ці фінансові документи, як такі, що «не мають культурної цінності та втратили практичне значення». Бо ми б і про це не дізналися. А так, бодай знаємо, чого мера не цікавить зарплата, котру він регулярно отримує.

Залишається лише гадати, які справи провернув сімейний бізнес міського голови в період з 2006-го по 2009-й роки. На жаль, ми про це вже ніколи не довідаємося. Як і не дочекаємося, щоб Віктор Анушкевичус відмовивися від заробітної плати.