З 1 червня, як відомо, подорожчала електроенергія для населення України. А кому ж цікаво підуть грошики. З огляду на те що 64% теплової генерації в нашій державі (Луганська ТЕС, Кураховська ТЕС, Зуєвська ТЕС, Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС, Добротворська ТЕС, Київські ТЕЦ-5 ти ТЕЦ-6, Запоріжська ТЕС, Криворіжська ТЕС, Придніпровська ТЕС, Донецькобленерго, ПЕС-Енерговугілля /постачає вугілля для ТЕС/, Сервіс-Інвест) належать одній людині, то зрозуміло, хто в першу чергу збагатиться за рахунок українців. Ви, певно, вже здогадалися, що мова йде про Ріната Ахметова, найбагатшу людину України.

ahmetov1

Крім того, що Ахметов є найбагатшою людиною нашої не надто заможної країни, його (і не безпідставно) підозрюють у фінансуванні сепаратизму на Донбасі.

Ось, витяг з листа жінки з Донбасу, чоловіка якої «призвали» в ряди терористів (орфографія і мова оригіналу збережені) «… все эти отряды из афганцев, ВДВшников, десантуры, офицеров. Платит им РЕНАТ. Они получают з/п на шахтах. Там фактически идет призыв и отбор. 1 группа- отморозки сидевшие для отжима бизнеса и рекета. 2 –спецыдля ведения боя. Плюсменты. На шахтах проверка для набора в самооборону на высшем уровне- медкомиссия, судимости, рост, вес. Военные специальности. Люди идут- сохраняется шахтный стаж, з/п плюс платят налом по мимо з/п за участие в боевых 10 000 в месяц. Сплоченная работа с кпу, союз афнагистан, пр. все их действия согласованны».

Так це чи ні, гадаю, в майбутньому має встановити слідча комісія, котра, без усякого сумніву, має бути створена. Але ж всі ми знаємо, що немає диму без вогню. Може всі ці наїзди терористів на бізнес Ахметова на Донбасі, всього лиш димова завіса, щоб перетворити Ахметова з організатора в жертву.

Але, в зв’язку з тим, що до хижих лап донецького олігарха потрапило стільки ТЕС, обов’язково виникає питання, хто ж і з якої метою підставив енергетичну безпеку держави.

Ми ж, розглянемо те, що ближче, так би мовити, до тіла. А саме – Бурштинську ТЕС.

Електростанцію споруджено у 1962-1969 рр. із збірного залізобетону за методом потокового будівництва. Бурштинська ТЕС виробляє електричну і теплову енергію, виконує ремонти, налагоджування та обслуговування обладнання, роботи по капітальному будівництву, реконструкції та ремонти об’єктів, будівель і споруд, та є одним з найбільших в Івано-Франківській області підприємств, на частку якого припадає 24 % промислового виробництва.

До 1996 р. – Бурштинська державна районна електростанція (БДРЕС). Відповідно до Указу Президента України за № 282/95 від 04.04.1995 р. “Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України”, з квітня 1995 р. Бурштинська ДРЕС на правах відокремленого структурного підрозділу входить до складу енергогенеруючої компанії ДАЕК “Західенерго” (з квітня 2000 р. – ВАТ “Західенерго”). З 1996 р. підлягає приватизації. Хто в нас тоді сидів в президентському кріслі? Правильно – Леонід Кучма.

В тому ж році розпочато підготовку ТЕС до роботи по схемі «острова Бурштинської ТЕС» від’єднанням від ОЕС України і паралельно з Європейською об’єднаною енергосистемою ОЕС UCTE.

Внаслідок цього, Прикарпаття, маючи в себе власну ТЕС, електроенергію отримує не з неї. Бурштинська ТЕС працює виключно на експорт – Угорщина, Румунія, Словаччина. Так що ці країни опосередковано також оплачують тероризм на сході нашої держави. Але всі шкідливі викиди, що складають 84,4% від загальної кількості викидів стаціонарних джерел цілої Івано-Франківської області, споживаємо саме ми. А найбільше мешканці міста Бурштин.

У “Західенерго” за 2010 г. ріст доходів склав до 6 млрд грн.

Якщо врахувати, що в 2012 році (президент Віктор Янукович) Рінат Ахметов придбав 45% держпакета акцій “Західенерго” за ціною 1 млрд. 932 млн. 100 тис. грн., то це непогане капіталовкладення, адже крім Бурштинської ТЕС, в “Західенерго” входять ще Ладижинська ТЕС та Добротвірська ТЕС.

Тобто Ахметову продали Бурштинську ТЕС за безцінь.

І ось тут настає час задати ряд питань. Чому так дешево продали? Чому продали взагалі? Хто в цьому винен? І чи не час повернути всі ТЕС України в державну власність?

Ахметову саме час притиснути хвоста. В його «князівстві» смута, Янукович в бігах, регіонали в глибокій дірі. Саме час висмикнути кліща, що впився в тіло нашої країни. Приблизно так, як це зробили з Царьовим. Просто в даному випадку навіть не потрібна згода парламенту.

І тут все залежить від бажання нової влади. Або вони будуть відстоювати інтереси держави, або підуть на нові угоди з її ворогами. З Рінатом Ахметовим в тому числі.