І дарма, що від ПС виступив нікому невідомий анонім під прізвиськом «провід військово-політичного руху “Правий сектор”», котрий одним махом звинуватив Андруховича в содомії, огидному паплюженні українських письменників-класиків та в сепаратизмі.
Щоб не бути голослівним наведу прямі цитати.
«…безапеляційне утвердження космополітизму із одночасним запереченням ідеї та чину діячів національно-визвольного руху, передусім Степана Бандери, як начебто “мертвих героїв”, на популяризацію яких треба ввести “мораторій”;
огидне паплюження українських письменників-класиків (наприклад, характеристика Тараса Шевченка як “пияка і шланга”, Григорія Сковороди як “педераста”, Івана Франка “як атеїста кінченого” та ін.);
пропагування у своїх творах та активна публіцистична підтримка різних форм статевих збочень (від еротоманії до гомосексуалізму);
уперте, ще з 2010 року закликання до відокремлення від України Криму та Донбасу як начебто “частин російської нації”.

pravyj_sektor

Чесно визнаю, що особисто я знайомий з Юрієм Андруховичем чверть століття і жодного разу не чув від нього «паплюження українських письменників-класиків». Також не спостерігав пропагування підтримки різних форм статевих збочень. Можливо я знайомий з якимось іншим Андруховичем?
Зрештою «провіду військово-політичного руху “Правий сектор”» видніше, бо він швидше за все обертається десь в тих колах де статеві збочення в пошані.
Хоча, насправді, все почалося раніше, коли такий собі В’ячеслав Кириленко, обійнявши посаду типу міністра культури, раптом заявив, що книжки Андруховича настільки фривольні, що самого Кириленка вся ця фривольність змушує червоніти й перейматися тим, що його донька, не приведи Боже, покинувши айфон, добереться до друкованої літератури й прочитає в якомусь з романів Андруховича слово «прутень».
Взагалі, тенденція загрозлива. Хтось може її ігнорувати (більшість діячів української культури до яких автор звернувся за коментарем, щось коментувати таки відмовилися), але не факт, що завтра «Правий Сектор» не для профілактики заборонить рок-н-ролл, як ворожу культуру.
Оскільки з моменту заяви «провіду військово-політичного руху “Правий сектор”» минуло більше, ніж доба, а Дмитро Ярош ніяк цю хрєнь не прокоментував, то можна вважати все це офіційною позицією «Правого Сектору».
Відомий український письменник Юрій Винничук з цього приводу на своїй сторінці в Фейсбук заявив наступне: «Автором ЗАЯВИ Правого сектору є Петро Іванишин, який послідовно виступає проти вступу в ЄС і в НАТО. Він був 10-тим номером у списку ПС. Його батько створив Тризуб, який підтримував Кучму, аграріїв і ЗАЄДУ. Василь Іванишин також співпрацював з КГБ, пишучи закриті рецензії на Калинців, на мене й на інших літераторів. На основі цих рецензій приймалися судові рішення.»

Vinichuk_b

Не менш відомий український художник Іван Семесюк коротко прокоментував подію наступним чином: «Бачте, тішить той факт, що вони Андруховича взагалі читали, очевидно, якщо так жваво осуджують. В світі орків і дегенератів, які окрім газети “Команда” взагалі нічого не споживають, ця пікіровка навколо творчості Андруховича виглядає навіть шляхетно».

семесюк9

Культовий франківський письменник Тарас Прохасько коментує ситуацію наступним чином: «Я дуже негативно ставлюся до того, коли якісь політичні сили в своїх політичних документах беруться виносити оцінку творчости того, чи іншого митця. Їм може це подобатись, чи не подобатись, але називати це злочином не можна. Я вважаю, що кожен має право на висловлювання своєї думки і він не повинен комусь догоджати. Якщо ж це переходить в площину політичних оцінок… Це все нагадує наїзди з 90-х, коли критикували, скажімо, журнал «Четвер», чи звинувачували «Станіславський феномен» в пропаганді порнографії та називали все це духовною отрутою. Дуже шкода, що цей радянський політизований дискурс нікуди не подівся. Насправді – це навіщось потрібно. Щоб дискредитувати Андруховича, як людину, яка має певний вплив на західну аудиторію».

prav

Наразі отримати будь-який коментар від самого Юрка Андруховича «Версіям» не вдалося. Але надії не втрачаємо.

Ще б хотілося додати для інформації В’ячеславу Кириленку і «Правому Сектору». В Івано-Франківську дуже багато будинків, де балкони, крім Атлантів, підтримують ще й Кариатиди. З оголеними персами, між іншим. Фривольно так. Може ці будинки варто знести, бо вони погано впливають на моральний стан української нації. Про те, як це може вплинути на психіку дітей міністра я промовчу, а то не дай Боже травмую когось психологічно.