Про це пишуть Версії з посиланням на «Преса України».
Тернопільські науковці розробили новітню систему приймання сигналів супутників дистанційного зондування Землі. За словами кандидата технічних наук, доцента, завідуючого кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем Тернопільського національного технічного університету Михайла Паламара, «цей проект було виконано на замовлення Укроборонпрому».
Він зазначив, що таке замовлення було отримане з метою заміни старого обладнання, адже воно було створене ще за радянських часів, і тому у сучасних умовах продукція військово-промислового комплексу колишнього СРСР не є актуальною та технічно не відповідає критеріям. Створена система проходить тестування з липня поточного року у Центрі прийому спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, що є підрозділом Державного космічного агентства України. Її перевіряють з метою виявлення функціональних параметрів.
За словами науковця, проект реалізували у загальнодержавної цільової програми космічної діяльності України до 2022 року. Під час проведення цієї програми заплановано створення наземних станцій для приймання інформації від супутників дистанційного зондування Землі «Січ-2-1» та «Січ-2М», запуск яких планується у 2017 році. Також ці станції прийматимуть інформацію від європейських супутників згідно міжнародних космічних програм. Наразі фахівці з Тернополя працюють над новим замовленням, яке надало космічне агентство України. Вони займаються розробкою системи управління з більш складнішою 12-метровою антенною станцією.