Різдвяний дідух виготовляли у виставковій залі. Висота калуського Різдвяного дідуха — понад три метри. До зв’язання снопів для дідуха долучилися освітяни та працівники культури Калуша. Про це пишуть Версії з посиланням на ”Вікна”.
Також на площі встановили традиційну Різдвяну шопку. Присутніх на відкритті Різдвяного дідуха вітали творчі колективи міста.
Довідка. Дідух, його ще називають дідо, дідочок, сніп-рай, коляда, колідник. Згідно із традиціями, дідух — це останній обжинковий сніп. Овес, жито, пшениця, льон — його основні складові.
Солом’яний оберіг — це дух предків, дідів, збереження традицій і пам’яті родини. Це символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі. Традиція ставити в оселі на покуті дідуха походить ще з дуже давніх часів. У дохристиянських віруваннях він був утіленням бога Коляди, символом пам’яті про предків.
Святковий сніп перебував у хаті протягом тижня (подекуди навіть до Водохреща). Його присутність привносила в родину святковий настрій, затишок і святковість. У народі казали «Дідух до хати – біда із хати».