Сьогодні, 14 лютого, в Івано-Франківську, в приміщенні обласної філармонії розпочала роботу підсумкова колегія управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації, пишуть Версії.
На конференції присутні представники творчих колективів області та міста. Зокрема, в конференції беруть участь директор Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський, директор Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки Роман Братковський, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран та інші.
Начальник управління культури, національностей та релігій івано-франківської обласної державної адмінстрації Володимир Федорак переконаний, що дуже важливо, коли є можливість робити підсумковий аналіз в царині культури і мистецтва області. За його словами, це допомагає рухатись вперед і розвиватися.
«Порівнюючи 2015 та 2016 роки, ми можемо відмітити збільшення фінансування в напрямку культури та мистецтва. В 2015 році на різноманітні культурно-мистецькі програми було спрямовано 4 мільйони 302 тисячі гривень. В 2016 році на ці програми вже було виділено трохи більше 5 мільйонів. Враховуючи актуальність багатьох питань, очевидно, що потрібно нарошувати та продовжувати фінансування культурно-мистецьких програм, допомагати нашим установам в придбанні музичних інструментів, комп’ютерної техніки, автотранспорту. Насправді – це дуже важливі питання.
По 2016 році, про що хотів би сказати окремо, що ми провели ряд цілком нових проектів. Це і міжнародний фестиваль країн карпатського регіону «Карпатський простір», який відбувся в травні. Також ми проводили як всеукраїнські, так і міжнародні пленери. В рамках святкування 160-річчя Івано Франка та 25-річчя відновлення Української державності було проведено ряд заходів. Дуже приємно відзначити, що минулого року в нас були представники більше, ніж 70% областей України. Наші ж театри і філармонії відвідали з гастролями 18 областей країни.
Минулий рік був динамічним, але є чимало питань і проблем, над якими потрібно працювати – це і забезпечення кадровим потенціалом, і модернізація установ. Приємно відзначити, що є розуміння і депутатського корпусу області і обласного керівництва. Цьогоріч будемо подавати на розгляд сесії програму збільшення фінансування культурно-мистецьких програм», – зазначив Володимир Федорак.
Те, що Івано-Франківаська область має значний потенціал як в розвитку автентичної культури, так і в розвитку сучасного мистецтва відмітив і заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк.
«На мою думку ми в 2016 році мали такі заходи, котрі, в принципі, дозволяють нам говорити про якісно новий рівень розвитку культури на Прикарпатті. Це стосується, не в останню чергу, фестивальної діяльності. Можна згадати фестиваль «Карпатський простір», який об’єднав мистецькі кола країн Карпатського регіону, який був доволі успішний і в якому брали участь офіційні закордонні делегації і, звичайно ж, дуже потужні мистецькі колективи. В 2017 році ми плануємо продовжувати цей фестиваль і сподіваємося, що він буде більш масштабним.
Також не можна не згадати про фестиваль сучасного мистецтва Porto Franko Gogol Fest, який минулого року пройшов у нашому місті. Це був фестиваль з дещо іншим обличчям, ніж «Карпатський простір», але він показав, що Івано-Франківськ є містом, в якому є сучасне мистецтво. Бо на своєму рівні ми про це, звичайно ж, знали. Але фестиваль дав змогу показати це цілій країні. Бо потрібно визнати, що ми все ж таки досить провінційне місто, а подібні заходи надають нам можливість цієї культурної провінційності позбуватися і створювати явища, котрі можуть бути, принаймні, всеукраїнськими.
Я буду сьогодні дякувати нашій мистецькій спільноті, нашим працівникам культури за те, що вони були причетні до вищезгаданих заходів.
Чого не вистачає нашій культурі? Та, власне, саме таких ідей, які мають в собі новизну. У нас колосальний багаж автентики, але подача залишається традиційною, ще, я б сказав, радянською. Тому потрібно змінювати підходи та шукати ідеї», – поділився своїм баченням Ігор Пасічняк.