реклама

Снігові заметілі та скажений вітер: як військові штурмували вершини у Карпатах (фото)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Це гора Говерла висотою 2061 метр та гора Петрос висотою 2020 метрів. В експедиції взяли участь військовослужбовці 49 окремого навчального розвідувального батальйону 184 Навчального центру Національної академії Сухопутних військ та 199 навчального центру ВДВ ЗС України, інформують у спільноті Ukrainian Military & Zone ATO, пишуть Версії.

Захід відбувся за активної підтримки Львівської обласної федерації альпінізму та скелелазіння України, а технічну допомогу у вигляді засобів зв’язку для експедиції надали українські провідні компанії.

Очолили експедицію досвідчений інструктор з альпінізму та скелелазіння Іван Бандрівський та викладач кафедри тактико-спеціальних дисциплін Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного Микола Шевяков, за плечима яких вже чимало сходжень на найвищі вершини Європи та Азії, в тому числі на Меттерхорн та Ельбрус.

Експедиція також стала одним із етапів курсу підготовки військових інструкторів перед отриманням ними спортивного розряду «Альпініст України» та нагородження відповідним нагрудним знаком.

Бійцям гірських підрозділів приходиться виконувати бойові завдання у несприятливих для цього умовах.

Під час першого дня було здійснено 20 км марш по гірсько-лісовій місцевості, під час якого військові відпрацьовували прийоми пересування в складі підрозділу на складному гірському рельєфі. Також відпрацювали прийоми пересування та самострахування на снігових схилах.

Наступного дня група військових інструкторів здійснила сходження на вершину гори Петрос. Під час зходження на воїнів чекало справжнє випробування — відносно спокійна погода в лісовій зоні на підході до гори змінилася на хмарну та шквальний штормовий вітер. З кожним кроком до вершини вітер дужчав, «бив по обличчю» мілким снігом та загрожував зривом донизу.

На зворотньому шляху військовослужбовці відпрацювали прийоми руху на крутих снігових схилах у зв’язках за допомогою організації станцій на льодорубах.

На третій день почалося сходження на найвищу гору Українських Карпат — Говерлу.
На цьому курс підготовки не завершується, адже у військовослужбовців попереду блок теоретичних занять. Відпрацювання практичних занять відбудеться на скельному рельєфі, що в одному зі скельних районів Карпат. По завершенню всіх етапів підготовки, іспит та присвоєння спортивного розряду «Альпініст України».

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ