рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Як заступника Міністра охорони здоров’я та нардепа від Прикарпаття прокатали на полонину в машині швидкої допомоги (відео)

реклама

Павло Ковтонюк з помічником, а також Юрієм Солов’єм відвідали Косівську ЦРЛ, яка, до речі, повинна стати центром Косівсько-Верховинського госпітального округу, – пишуть Версії.

«Наша команда в Міністерстві намагається багато їздити. Тому, що ми чесно признаємо, що з Києва не видно. А у нас стоїть задача провести реформу у медицині. Зрозумілим є, що реформа в гірських районах відбуватиметься особливо. Тому я сьогодні тут, щоб зрозуміти цю специфіку і зрозуміти, яким чином реформа буде протікати. Те, що особливою буде увага до гірських районів – це я вам обіцяю», – запевнив заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Нардеп та заступник Міністра в реальному режимі разом з парамедиками здійснили виїзд на виклик до хворої на ГРВІ дитини. Автомобіль швидкої медичної допомоги УАЗ подолав відстань в 6 кілометрів та піднявся на висоту понад 860 метрів над рівнем моря за 27 хвилин. Павло Ковтонюк на власному досвіді відчув всі «особливості» поїздки по засніженому гірському бездоріжжю.

«Ми з Павлом Анатолійовичем в реальному режимі поїхали на виклик в присілок Пасічне у Верховинському районі і подивилися як на практиці, а не теорії здійснюється надання медичних послуг. Скажу вам відверто, я особисто з цим дуже часто стикаюся, що дуже складно достукатися до багатьох чиновників в Києві і коли ти їм говориш про якісь речі, які хвилюють особливо жителів гірських населених пунктів і говориш про важкодоступність, говориш про рельєф, про відсутність інфраструктури, говориш про погодні умови. То кажуть, що, напевно, так у кожному регіоні. І чому тільки гірські населені пункти повинні бути в пріоритеті? Але зовсім по іншому ця історія виглядає тоді, коли ці люди мають можливість приїхати сюди на місце і безпосередньо побачити на свої очі, як реально надавати медичні послуги і в яких це умовах відбувається. Скільки приходиться медику, фельдшеру, лікарю пройти, не проїхати, а пройти пішки для того, щоб надати елементарну медичну допомогу», – підкреслив нардеп Юрій Соловей.



В приміщенні Білоберізського будинку культури відбулася зустріч з медпрацівниками Косівського, Верховинського та Снятинського районів. Заступник Міністра зазначив, що однією з найбільших несправедливостей, яка діє зараз в медичній галузі є зрійняйлівка в заробітних платах лікарів.

«Якщо лікар в горах працює і обслуговує, скажімо, три тисячі пацієнтів і ганяє по горах, так, як ми їздили сьогодні на верх, так, що одного пацієнта він може за півдня обслужити з такими відстанями і з такими умовами, а другий лікар працює на рівнині, в райцентрі і обслуговує не три тисячі пацієнтів, а одну. І в них зарплати однакові, але дуже низькі. Ми вважаємо, що ця система не є справедливою. Нам потрібно зробити так, щоб гроші по системі платили по справедливому принципу. Тобто, у лікаря була можливість отримувати кошти відповідно до проробленої роботи і її складності та якості. Тобто, якщо у лікаря є пацієнти, він гарантовано матиме хороший дохід», – підкреслив Павло Ковтонюк.

Замміністра переконує, що внаслідок реформи у людей з’явиться гарантований обсяг медичної допомоги: послуг і ліків, які будуть державою покриватися і оплачуватися лікарнею тільки за кожну конкретну людину, яка туди звернулася.

«Ми робимо так, щоб гроші були там, де є послуги. І грошей не було там, де немає послуг, – пояснює Павло Ковтонюк.  – Ми порахували, що навіть з тим бюджетом, який є на сьогоднішній день, якщо ми перейдемо на таку систему, то ті лікарні, де реально надаються послуги, куди реально їдуть люди – отримають вже істотно більший дохід».

Поїздка в гірський регіон позитивно вплинула на точку зору високопосадовця. Як результат, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк заявив, що формування бюджету на одного хворого в Києві та в гірській місцевості повинно мати диференційований підхід. І незважаючи на це пацієнти мають отримувати якісні та доступні послуги.

Крім того, стало відомо, що найближчим часом на Гуцульщині буде проведемо виїзне засідання комітету з питань освіти і науки за участі Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич для того, щоб також розглянути проблемні питання, які сьогодні є в галузі освіти та медицини.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Розумний город. Відкритий ґрунт

У «Контінентал» стартує шостий сезон проєкту «Розумний город. Відкритий ґрунт»

«Контінентал Фармерз Груп» розпочала набір до нового сезону соціально-освітнього проєкту «Розумний город». Компанія реалізує його шостий рік поспіль та запрошує дітей здобути свій перший практичний досвід у сільському господарстві, поєднуючи…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

В Кутах відкрили меморіальну дошку Герою України Русланові Данку (фото)

У селищі Кути на Івано-Франківщині вшанували пам’ять командира розвідувального взводу Руслана Данка, який загинув на Запоріжжі, захищаючи Україну від російської агресії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську обговорювали проблеми реабілітації неповнолітніх злочинців

В Івано-Франківську обговорювали проблеми реабілітації неповнолітніх злочинців (відео)

В Івано-Франківську на круглому столі представники правоохоронних органів, юристи, освітяни та психологи підвели перші підсумки впровадження системи медіації для підлітків, які вчинили злочини, — підхід, що дозволяє примирити сторони і…

ПЕРЕГЛЯНУТИ