Про це пишуть Версії з посиланням на dt.
Генетики з Гарварду розшифрували ДНК мікробів, які живуть в мікрофлорі людини, і виявили тисячі нових штамів бактерій і грибків, які були раніше невідомі науці. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature.
Тіло людини містить у собі приблизно в 10 разів більше одноклітинних бактерій, грибків та інших представників мікрофлори, ніж власних клітин. Спостереження останніх років показують, що мікрофлора може не тільки впливати на метаболізм людини і ймовірність розвитку раку та інших хвороб, але і на її поведінку.
Тепер дослідники проаналізували структуру ДНК і виділили приблизно дві тисячі видів бактерій, архей і інших мешканців мікрофлори, про існування яких генетики раніше не знали, а також проаналізували їхню можливу роль і функцію в роботі організму.
Як відзначають вчені, їм вдалося підготувати попередню версію “карти” розподілу мікробів по тілу, і простежити за тим, як змінюється їхній видовий склад по мірі дорослішання або старіння людини. До того ж, вчені розкрили кілька нових цікавих зв’язків між метаболізмом та складом мікрофлори – наприклад, в кишечнику повних людей мешкає більше мікробів, що виробляють метан, ніж в організмі худих людей.
Крім бактерій і архей, вчені знайшли десятки раніше невідомих вірусів у зразках мікрофлори людей, що вражають не людські клітини, а хвороботворні бактерії. Приміром, у слині мешкає кілька вірусів, що знищують стрептококів і інших каріозних бактерій, а в кишечнику мешкають бактеріофаги, знищують небезпечні різновиди лактококів.