рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Звідки взялося пиво: факти, які точно вас здивують

реклама

Улюблений напій уже багато століть користується особливою популярністю , пишуть Версії.

1. Виявляється є ціла наука, яка вивчає пиво, в тому числі технологію його виробництва, ролі, як різні складові грають в процесі пивоваріння, а також сполучуваність цього напою з іншими продуктами. Ця наука називається «зітологія».

2. Археологи наполягають, що найдавніші з відомих знайдених рецептів, були рецепти саме пива. Записані вони були близько п’яти тисяч років тому. І як стверджують вчені, їх записали в поетичній формі, тобто вже тоді оспівували.

3. Також, найдавніша з відомих реклам була виявлена ​​на табличці з глини. І напис свідчив «Пийте пиво Ельба – пиво з серцем лева!»

4. Виявляється першими професійними пивоварами були жінки.

5. Найдавніший інцидент, пов’язаний з неконтрольованим вживанням хмільного напою, стався близько дві тисячі років до н.е. в стародавньому Єгипті. Тоді один візник перебрав пива та викрав юну жрицю храму Вести. Закінчилося все дуже сумно, справа у тім, що візника розіп’яли на дверях закладу, яке продало йому пиво, і не дозволили знімати тіло, поки птахи не скльовували з нього всю плоть. Ось такі були часи.

6. Ще одна цікава подія сталася в Індії, коли англійські пивовари вперше спробували продати свій світлий ель, ідея зазнала фіаско. Як виявилося, в зв’язку з тривалістю подорожі, пиво просто встигало зіпсуватися. Але це не зупинило виробників, проблему змогли вирішити, було збільшено вміст алкоголю і хмелю.

7. На сьогодні існує близько чотириста сортів пива.

8. Соноселікафобія – боязнь порожнього пивного кухля.

9. Найдорожче пиво називається «Vielle Bon Secours». Пляшка коштує 1000 доларів, а спробувати цей напій можна тільки в одному місці – в лондонському барі «Bierdrome».

10. Інки готували пиво, до складу якого входила людська слина. Дівчата 8-10 років пережовували кукурудзяні зерна до утворення кашки, яку потім спльовує в великі баки з теплою водою і залишали на кілька тижнів. Після цього перебродила рідина проціджували. Схожа технологія використовується в Латинській Америці і в наші дні для приготування браги під назвою «Чіча».

11. Найстаріша з діючих пивоварних компаній в світі – «Вайнштефан». Вона була заснована в 1040 році і розташовується в монастирі святого Штефана поблизу Мюнхена (Німеччина).

12. У пиві містяться майже всі необхідні для життя мінерали. В середні віки, коли нормальна їжа була не завжди доступна, європейські лікарі рекомендували його як продукт, який дозволяв вижити. Пиво давали навіть дітям.

13. Дослідження, проведене «Медичним журналом Нової Англії» (США), показало, що пиво в помірних кількостях здатне поліпшити когнітивні здібності у жінок.

14. Виявляється цей хмільний напій перешкоджає утворенню каменів в нирках. Згідно проведених досліджень, підсумки якого були надрукували в «Американському журналі епідеміології», так, споживання однієї пляшки в день знижує цей ризик на 40 відсотків.

15. Пиво сприяє зміцненню кісткових тканин. За даними «Американського журналу клінічного харчування», здатність напою підвищувати щільність кісткових тканин пояснюється тим, що пиво багате мінеральним кремнієм.

16. У стародавньому Перу приготування пива, було почесною місією, і його готували тільки найкрасивіші жінкам зі знатних родин.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ