Його організували, аби налагодити співпрацю між громадськими організаціями та представниками державних органів влади, та місцевого самоврядування задля попередження появи та розповсюдження дискримінаційної реклами, пишуть Версії з посиланням на “Галку”.
За словами Ірини Перевозової – докторки економічних наук – випадки дискримінації за статевою ознакою у ЗМІ та рекламі часто зустрічаються та сприяють розповсюдженню гендерних стереотипів.
“Франківщина, нажаль, не позбавлена проявів сексистської реклами. Це виявлено навіть на білбордах міста. Суспільне безкультурне невігластво, коли ти бачиш постер з бетономішальною групою і, не зрозуміло для чого, поряд дівчина з великими грудьми. Це – жах!”, – каже Перевозова.
Науковиця розповіла, що дискримінаційну рекламу визначити можна за такими критеріями:
– оголена людина використовується як створення, прикраса чи сексуальний об’єкт, а продукт чи послуга напряму з необхідністю оголення чи тілесністю не пов’язані;
– реклама принижує значимість чи розумові здібності представників тієї чи іншої статі;
– у принизливий для жінок чи чоловіків формі згадуються натяки на статеві стосунки та сексуальність людей;
– зображено агресію чи насильство однієї статі над іншою.
Ірина Лилик – секретарка Індустріального гендерного комітету з реклами, генеральна директорка Української Асоціації Маркетингу – розповіла про боротьбу з дискримінаційною рекламою.
“Є державний шлях, тобто на рекламодавця, що випустив сексистську рекламу, накладається певний штраф, а саму рекламу ліквідовують. Є шлях просвітницький, про який ми, власне, і зібралися сьогодні розповісти”, – каже Лилик.
На думку Олени Давліканової – проектної координаторки представництва фонду ім. Фрадріха Еберта – формування вимог до недискримінаційної реклами за ознакою статі самими професіоналами з реклами та маркетингу є необхідною основою механізму саморегулювання ринку реклами.
“У Франції, наприклад, заборонена реклама з натяками на сексуальність, в Італії майже до цього прийшли. Лозунг “Секс продає” – це вже минуле”. Україні ще довго йти до цього, але громадяни вже почали звертати на це увагу, стають більш освіченими” – каже Давліканова.
Захід організований Міністерством соціальної політики України спільно з Індустріальним гендерним комітетом із реклами за підтримки фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.