Перший етап масштабних та складних трансформацій у сфері охорони здоров’я в Україні почався з того, що населенню надали право самостійно вибрати лікуючого сімейного лікаря або терапевта. І підписати з ним договір про надання послуг – декларацію.
Близько чотирьох тисяч прикарпатців вже підписали декларації з медиками. Люди обирають лікаря самі, а платитиме за це держава, – пишуть Версії з посиланням на ОТБ “Галичина”.
“Коли вже запрацює Національна служба здоров’я, будуть відшкодовувати лікарям 370 гривень за одного пацієнта. Дана сума буде витрачатись на зарплату лікаря, на зарплату медичної сестри”, – розповів Микола Стовбан, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
Медичні заклади Прикарпаття готуються до медичної реформи.
“Стосовно матеріально-технічної бази, у нас станом на сьогодні забезпечено на 43% комп’ютерами та майже на 90% швидкісним Інтернетом заклади області. Департаментом охорони здоров’я спільно з обласною державною адміністрацією та депутатським корпусом проводяться торги на суму 930 тисяч для закупівлі комп’ютерного устаткування для більшості районів нашого регіону. Там, де їх нема, думаю, вони будуть поставлені до кінця цього місяця”, – додав Микола Стовбан.
Основний сенс кампанії – право вибору фахівця у якого можна буде отримувати цю первинну медичну допомогу.
“Що входить в “пакет” надання безкоштовної медичної допомоги? Це лабораторна діагностика. Є перелік аналізів, які повинні робитись безкоштовно. Крім того, туди входять тести на гепатит В, С, тести на СНІД, реакція Вассермана. Крім того, туди входить ЕКГ, флюорографія. Також – профілактика: лікар дає пацієнту свій номер телефону, обговорює час дзвінків”, – розповіла Наталія Ветоха, головний лікар поліклініки №3.