Роман Шеремета – найвідоміший економіст українського походження за версією Журналу Forbes, розповів слухачам про нестандартні та неординарні підходи для розвитку економічного становища, навчив визначати фактори, що на нього впливають та як шукати шляхи для успішних результатів, пишуть Версії.
“Є класичні фактори. Наприклад: трудовий капітал або міжнародна торгівля. Вони позитивно впливають на історію економічного розвитку України. Економісти найшли неокласичні фактори. Однією з проблем України – це є запроваджувати новітні методи, які були двадцять років тому”, – зазначив Роман Шеремета.
Економіст також розповів представникам ЗМІ, що на його думку, критично важливо підвищувати якість української освіти.
«Якщо порівняти, для прикладу, з Британією, то в Україні на душу населення десь у три рази більше університетів. Виходить, що у нас всі освічені, а якщо подивитися на світові рейтинги, то українські університети пасуть задніх. Це є системна проблема, немає контролю якості університетів, багато з них є приватними і працюють на прибуток. В Америці, наприклад, вони так не працюють. Гарвардський університет має свій бюджет, який становить близько 30 мільярдів доларів. Але це не прибуток, вони пускають ці гроші на розвиток самого університету. І ніхто їх не кладе собі до кишені. Приватний там означає, що він не бере фінансування від держави. А все пускає на розвиток науки. Тому в Україні треба кардинально міняти систему вищої освіти», – розповів Роман Шеремета.