реклама

Е-декларації під мікроскопом: прикарпатський нардеп володіє мільйонами, а «Буковель» виводять в офшори

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Проте нардеп взяв “президентський вектор” та готує для майбутньої виборчої кампанії “фінансову подушку”. Шевченко продовжує активно зичити гроші у своєї дружини, укріплюючи сімейно-бізнесову практику «кругообігу коштів»,а “Буковель” виводить капітал у офшори.

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з’явилась декларація за 2017 рік нардепа-мільйонера Олександра Шевченка.

Депутат задекларував три будинки: один орендує особисто Олександр Шевченко, другий – його цивільна дружина Тетяна. Обидва житлові будинки розташовані в Поляниці, а орендує подружжя їх у компанії ТзОВ”БУКОВЕЛЬ”. Третій житловий будинок у приміському селі Чукалівка- поки недобудований. Вінтакож записаний на дружину. Крім того, Тетяні Шевченко належить квартира в Івано-Франківську на 672,2 м², придбана в березні 2017 року за 1215000 гривень (в доларовому еквіваленті це приблизно 46 000). Таким чином, квадратний метр житла обійшовся дружині нардепа в 1800 гривень або 70 доларів. Таких ціна на ринку нерухомості в Івано-Франківську не пам’ятають вже років 15-20.

Разом з квартирою Тетяна Шевченко придбала і паркомісця, площею 165,9 м². За них дружина почесного президента “Буковелю” заплатила 135 000 гривень.

Також, Тетяна Шевченко володіє третиною квартири у Франківську, площею 28,13 м² та орендує квартиру на 323,9м² під Києвом, в селі Козин Обухівського району. Власницею цього житла є іноземна громадянка Катерина Байбікова.

Олександр Шевченко

Сам Олександр Шевченко орендує три офіси: два у Франківську, офіційним власником яких є славнозвісна фірма «ПБС», та один у столиці, за оренду якого сплатив 3049660 гривень.

У власності родини 3 земельні ділянки – одна у Поляниці (на 363 м²) та дві у Чукалівці ( на 2400 м² та 906 м²) – , а також 1 нежитлова будівля у тій же Поляниці, загальною площею 237,2 м². Всі ці об’єкти за документами належать Тетяні Шевченко, статус якої в декларації значиться, як «особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі».

Екс-директор «Буковелю» також задекларував іномарку ToyotaSequoia 2008 року випуску, шість швейцарських годинників та золоту каблучку з діамантом, яка належить дружині. Вартість годинників та прикрас невідома, але згідно вимог НАЗК “суб’єкт декларування повинен задекларувати цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів”. На 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму, який є базою при зазначенні відомостей про цінне майно, доходи та подарунки, становив 1600 гривень. Отож, нескладна калькуляція демонструє, що вартість кожного задекларованого годинника та ювелірних виробів становить не менше 160 000 гривень.

фото ілюстративне

Дружині нардепа належить 100% акцій ТзОВ”Галичина-Цукор”, вартість яких оцінюється в 14 985,00 грн.

Загальний дохід родини Шевченків в 2017 році склав 7803258 гривень. Офіційний дохід Олександра Шевченка – 251222гривень, які йому заплатили в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України. Все інше – доходи дружини. Зокрема, зарплата 72676гривень та дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 4978560гривень.

В 2017 році Шевченки отримали близько 2,5 мільйонів позики. Дружина Тетяна позичила 972600 гривень в Романа Родзоняка, власника готельно-ресторанного комплексу в Поляниці, співвласника фірми «ПБС» та директора ТзОВ «СКОРЗОНЕРА», яка належить групі «Приват». Ще 189000позичив у свого компаньйона Родзоняка сам нардеп, а 689200 гривень позики надала Олександру Шевченку його дружина, яка в свою чергу позичила 650000 у Романа Демка.

Судячи з останніх декларацій, Шевченки вже не один рік застосовують таку практику «кругообігу коштів». В 2016 році дружина Тетяна зичила в Романа Родзоняка понад 3 мільйони, а Олександр Шевченко взяв позику у дружини у сумі понад 2,5 мільйони. В 2015 році ці цифри були 8 мільйонів та 2 мільйони відповідно.

В той же час в 2017 році сам Олександр Шевченко позичив фірмі «Галичина-Цукор», власником якої є дружина, 1572000гривень. Таку ж суму нардеп зичив компанії дружини і в 2016 році.

Народний обранець також задекларував готівку в сумі 155000доларів, що в гривневому еквіваленті становить приблизно 4 003 000. Це на мільйон менше, аніж минулого року, і в 2,5 рази менше, ніж позаторік.

Кеш дружини суттєво не збільшився. Якщо в 2016 році Тетяна Шевченко зберігала готівкою 5 100 000 гривень, то в 2017 ця сума зменшилась всього на 200 000. А от в банках Шевченки тримають значно менші кошти. Так, на двох банківських рахунках в Приватбанку Олександр Шевченко зберігає 50428та 127036 гривень. Ще 125128 гривень обранець розмістив на рахунку в Райффайзен Банк Аваль, а дружина Тетяна в Укрсиббанку зберігає 62917 гривень.

Також нардеп оплачує навчання у Швейцарії на загальну суму 1084382гривень. В 2017 році він повернув дві позики в сумі 878200гривень, оплатив оренду офісу 79992гривень та замовив рекламні послуги за 114618.

До слова, про появу Олександра Шевченка у рекламі. Щомісяця нардеп вітає українців зі всіма можливими святами – від Різдва і Великодня до Дня вишиванки. Ролики активно поширюються на національному телебаченні та у мережі. З останнього, у травні Олександр Шевченко “вітав”аж п’ять разів – З Днем пам’яті і примирення, з Днем матері, з Днем вишиванки, з Днем міста Івано-Франківська та зі святом Трійці.

https://www.facebook.com/YaShevchenkoUa/videos/1695427140571724/

Кожен такий ролик, як і кожен “благодійний” пост на публічній сторінці Шевченка супроводжується розіграшем.

“Лайкніть, прокоментуйте та репостніть це відео та візьміть участь в розіграші двох супер-призів – «Вікенд на двох на Буковелі та можливість зустрічі та спілкування з його «творцем» – Олександром Шевченком», – йдеться в підписі останнього ролика “Олександр Шевченко привітав українців з Днем вишиванки”.

Активно продовжується і акція з “непрямим підкупом” потенційних виборців, яку свого часу жорстко розкритикували спостерігачі громадської мережі “ОПОРА” та журналісти “Української правди”. Поряд з безкоштовними поїздками першокласників та їх батьків на Буковель, почались розіграші путівок у табір “Артек-Буковель”.

https://www.facebook.com/YaShevchenkoUa/posts/1696720797109025

“На численні прохання батьків, які надійшли на адресу Олександра Шевченка, розширено вік учасників розіграшу путівок на оздоровлення в дитячий табір “Артек-Буковель”. До участі прийматимуться анкети школярів 4-11 класів, а не 8-11 як було оголошено попередньо, які ще жодного разу не оздоровлювалися у «Буковелі»”, – йдеться в повідомленні на офіційній сторінці нардепа.

В коментарях уточнюють, що в заявки приймаються тільки від жителів Івано-Франківська та “з Калуша, Рогатина, Галича та цих районів”, де депутатами обрано братів Шевченків.

“Наразі програма діє для громад Івано-Франківська (де мешканці надали кредит довіри як депутатові Верховної Ради Олександрові Шевченкові) та Калуського і Рогатинського районів і частини Галицького (де депутат ВР Віктор Шевченко). Фонд Олександра Шевченка не використовує для своїх програм коштів з бюджетів, – це виключно благодійні кошти”, – уточнює команда Олександра Шевченка.

Щодо коштів курорту, то експерти виявили їх слід на Кіпрі.

За даними е-декларації дружині нардепа Тетяні Шевченко належить 100% акцій компанії «Галичина-Цукор», керівником якої з серпня 2016 є Іванна Непик.

Непик в свою чергу є кінцевим бенефіціарним власником фірми «ПБС» – найбільшого освоювача коштів на ремонт доріг. Незначна частка у фірмі (0,17%) також належить Галині Колибабюк. Згідно запису в профілях у соцмережах обидві жінки працювали в туристичному «Буковель».

Галина Калибабюк в свою чергу в липні 2016 року заснувала ТзОВ “Буковель” зі статутним капіталом 1000 гривень. Саме в цієї компанії нардеп орендує житловий будинок в Поляниці на своєму ж курорті.

За даними інформаційної платформи YouControl вгрудні 2016 року засновником ТзОВ “Буковель” стала компанія “Карпатські інвестиції” з офісом у Луцьку.

Засновником ТзОВ “Карпатські інвестиції” є кіпрські компанії ВЕНТРЕЛІСА ХОЛДІНГС ЛТД, ОРТЛЕР ЛІМІТЕД та РІМЕЛТРЕСА ХОЛДІНГС ЛТД.

Компанія належить до групи “Приват” разом ще з 459 компаніями по всій Україні, в тому числі і “Скорзонера”, якій належить земля на курорті “Буковель”.

Цю компанію влітку 2000 року заснували Олександр Шевченко, Анатолій Попадюк та Оксана Максимів. Зараз більше 90% акцій «Скорзонери» контролюють Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Структура власності «Скорзонери» теж достатньо заплутана, але там також чітко прослідковується “кіпрський слід”офшорних компаній CasertaTradingLimited, GomartConsultingLimited, CrutimaxDevelopmentLimited, HalliwellCommercialLimited та LomarEnterprisesLimited.

Експерти припускають, що,ймовірно, саме на гроші в офшорах буде фінансуватись наступна президентська компанія нардепа, про яку сам Олександр Шевченко нещодавно заявив в ефірі телеканалу “Галичина” та на своїй офіційній сторінці.

“До парламенту та на пост Президента мають прийти люди, які ще ніколи не були при владі. Це стосується УКРОПу. Наша партія обрала шлях праймерізу. І я планую брати в ньому участь”, – повідомив найвідоміший “укропівець” Івано-Франківська.

“Буковельські” кошти в офшорах можуть бути, як захистом від “деолігархізації”, так і “заначкою” від Коломойського.

Слід розуміти, що Олександр Шевченко не є абсолютно самостійною фігурою. Можливо, в питанні прийняття оперативних управлінських рішень він має певну свободу дій. Але в будь-якому випадку – стратегічні кроки він не може робити без погодження з Коломойсьмим чи його фінансовими, політичними, юридичними і т.д. радниками та вищим менеджментом з офісу в Женеві, – вважає юрист Мирон Дмитрик, колишній головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. –На жаль, мені не відомо, хто є кінцевими бенефіціарами цих кіпрських компаній. І без цієї інформації важко робити висновки про причини виведення “кінців” в офшори. Може це просто стандартний захист від “деолігархізації”? А може навпаки – планується не виведення, а вливання капіталу? В тому числі – і для фінансування політичної діяльності. А, можливо, це така собі “заначка” від Коломойського? Відповіді на ці питання знає тільки Олександр Леонідович, кілька людей з найближчого оточення і, скоріш за все, невеличка група людей в офісі на березі Женевського озера“.

Одна з основних українських тенденцій – «приховати власність, а потім завести гроші з офшорів у вигляді інвестицій», — пояснює Влад Лавров, регіональний координатор Проекту журналістських розслідувань організованої злочинності та корупції (OCCRP)

Чи справдяться припущення та прогнози експертів – покаже час.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Мешканці Івано-Франківщини за 4 тисячі євро нелегально переправляли чоловіків за кордон

Мешканці Івано-Франківщини за 4 тисячі євро нелегально переправляли чоловіків за кордон (фото)

Коломийська окружна прокуратура повідомила про викриття злочинного угруповання, яке організувало канал нелегального переправлення осіб через державний кордон України: двом підозрюваним загрожує кримінальна відповідальність, одному з них також інкримінують торгівлю наркотиками.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Спортсмени з Івано-Франківщини здобули нагороди на змаганнях із зимових видів спорту

Спортсмени з Івано-Франківщини здобули нагороди на змаганнях із зимових видів спорту (фото)

Марія Анійчин здобула срібло на етапі Кубка Європи з фрістайлу, а Тарас Філяк та Юлія Маковецька вибороли призові місця на чемпіонаті України з гірськолижного спорту

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Студенти Фахового коледжу УКД - переможці ІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт

Студенти Фахового коледжу УКД – переможці ІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт

Студентки Фахового коледжу Університету Короля Данила Софія Савчук та Христина Багрій стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук.

ПЕРЕГЛЯНУТИ