рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Пікет та сутички: нові подробиці смертельної ДТП за участю поліції на Верховинщині (відео)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Нагадаємо, смертельна ДТП трапилась ввечері 2 вересня в селі Ільці Верховинського району. За офіційною версією водій, керуючи мотоциклом «Вайпер», виконував обгін попутного автомобіля «ВАЗ-2109», виїхав на смугу зустрічного руху, де не впоравшись із керуванням допустив зіткнення із нерухомою опорою з правої сторони, на узбіччі автодороги. Водій мотоцикла загинув на місці пригоди, а пасажир, 13-річний брат мотоцикліста, отримав тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, пишуть Версії.

Проте близькі та рідні братів переконані, що смертельна аварія трапилась з вини екіпажу поліції, який з увімкненими проблисковими маячками переслідував Viper. Люди переконані, що правоохоронці намагаються “замнути справу”, тому 6 вересня прийшли під районний відділ поліції вимагати справедливого розслідування та чесної службової перевірки.

Мешканці Ільців вважають винуватцем смертельної аварії капітана поліції Володимира Зеленчука, який був за кермом службового автомобіля.

“Мотоцикл виїхав від заправки з вулички, поліція розвернулась на трасі з Красника і поїхала за цим мотоциклом. Вони включили проблискові маячки. Тому і сталася трагедія”, – стверджують свідки аварії.

У правоохоронців дещо інша версія.

“Про причини трагедії я не можу сказати. Ми зупиняли автомобіль, тому і були ввімкнені проблискові маячки. Ми розминулись з мотоциклістом – ми були на спуску, а він – на підйомі. Ми проїхали далі, розвернулись на дорозі, де було більше місця, і поїхали догори. Але з цього моменту мотоцикла вже не було в полі зору. Ми поїхали в тому ж напрямку, нас зупинив водій автомобіля і розповів про трагедію – що мотоцикліст врізався в бетонну опору”, – розповідає сержант поліції Андрій Пататюк.

Версію правоохоронців могли б підтвердити відео з нагрудних камер або відеореєстратора. Проте саме в той день вони не працювали.

“Вody-камер у нас немає, а реєстратор тоді не працював”, – стверджує Андрій Пататюк.

“Десь за три дні до цього наш реєстратор перестав приймати сім-карту. Він вмикався, працював, але десь через 500 метрів “вирубувався”, – додає капітан поліції Володимир Зеленчук.

Саме його вважають винуватцем трагедії, тому капітан на вулиці, перед натовпом, надає свідчення та спілкується з журналістами. До слова, керівництво про несправність відеореєстратора повідомлене не було.

Вже через деякий час під відділком починаються сутички. Обурені мешканці Ільців вимагають звільнення Зеленчука.

“Ми вимагаємо, щоб ви склали свої погони”, – раз по раз лунає з натовпу.

За словами свідка, який був очевидцем самої аварії, працівники поліції навіть не намагались надати допомогу хлопцям до приїзду швидкої. І що дивно, він кілька разів сам підходив по поліцейського екіпажу, але ніхто навіть не запитав його особисті дані і не зафіксував свідчення. Проте згодом в поліції “згадали” про чоловіка, і вже поїхали відбирати покази.

Восьмикласник Дмитро, якому пощастило вижити в ДТП, наразі перебуває в лікарні. Того дня вони з братом об’їжджали знайомих, щоб запросити їх на весілля.

“Ми проїхали попри них, а вони тоді почали за нами їхати. Коли ми виїхали догори, я подивився, що вони за нами їдуть, – пригадує хлопець. – А далі я вже нічого не пам’ятаю”.

У хлопця діагностували перелом руки та черепно-мозкову травму. На щастя, його життю вже нічого не загрожує.

“По факту скоєння ДТП порушено кримінальне провадження за ч.2 ст. 286 Кримінального Кодексу України. На сьогоднішній день є дві версії, які опубліковані в ЗМІ. Перша про те, що дана транспортна пригода відбулась з вини працівників поліції, які переслідували водія мотоцикла. Друга – про те, що працівники поліції не переслідували мотоцикліста, а над’їхали через 2-3 хвилини після ДТП, – розповідає начальник Верховинського відділення поліції Богдан Сокол. – По даному факту розпочате службове розслідування, в зв’язку з тим, що є розбіжності в свідченнях, які подані громадськістю, з тими, які зібрані в ході досудового розслідування”.

Внести ясність зможе відео, яке за словами начальник, все-таки є.

“Зараз знято копії, одну надаємо іншій стороні, також копії будуть у нас”, – запевняє Богдан Сокол.

Також в поліції намагаються отримати дозвіл на вилучення відео з відеокамер магазину “Оскар”, неподалік якого і відбувались події.

“Власники магазину “Оскар” наразі закордоном, а без них доступу до камер відеоспостереження нема. Зараз шукаємо можливості, щоб якнайшвидше отримати доступ до цього відео, – додає очільник Верховинського відділення поліції. – Також зараз ми вирішуємо питання з несправними відеореєстраторами – будемо закупляти інші”.

А щодо капітана поліції Володимира Зеленчука, який кермував службовою автівкою, то наказом т.в.о. начальника поліції Ігоря Максиміва його тимчасово відсторонено від виконання службових обов’язків.

“Він відсторонений від службових обов’язків до закінчення службового розслідування та прийняття рішення по даній справі”, – повідомив Богдан Сокол.

В цій справі ще багато неясностей і неточностей. І все може обернутися дуже неочікуваним фіналом, бо насправді свідків аварії було значно більше. Принаймні так стверджує автор відео – громадський активіст та журналіст “Дорожнього контролю” Віталій Мацьоцький.

“Це великий прорив, що у Верховині люди нарешті вийшли. Адже з регулярною послідовність, принаймні 1-2 рази на рік, у Верховині трапляються трагедії або злочини, пов’язані саме з працівниками місцевого відділу поліції або з високопосадовцями Верховини. Люди завжди боялись про це говорити, розповідати на камери про те, що сталось. Це перший випадок, коли трагедія, смерть молодої людини, привела людей під відділок поліції. Хоча при спілкуванні з ними з’ясувалось, що є дуже багато свідків і очевидців даної події, але вони поки що бояться говорити з певних причин”, – розповів Версіям Віталій Мацьоцький.

До слова, згідно Закону України “Про поліцію” (ст. 45 п. 4) поліції заборонено застосовувати засоби примусової зупинки транспорту для примусової зупинки мотоциклів, мотоколясок, моторолерів, мопедів, транспортного засобу, що здійснює пасажирські перевезення, а також застосовувати такі засоби на гірських шляхах або ділянках шляхів з обмеженою видимістю, залізничних переїздах, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях

А згідно Наказу Міністерства внутрішніх справ N 524  від 11.06.2012 не проводиться переслідування водіїв, які допустили незначні порушення правил, або коли небезпека порушення минула. У таких випадках про порушення повідомляється на наступний за напрямком руху порушника маршрут патрулювання (пост).
Категорично забороняється переслідування водіїв мотоциклів, за винятком випадків, коли наявна інформація про скоєння ними злочинів.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ