реклама

“Покутські джерела”: “Канаду” станцювали понад 700 учасників фестивалю (фото+відео)

реклама

На IX фестивалі “Покутські джерела”, що відбувся в Тисмениці танець”Канаду” станцювали понад 700 його учасників, пишуть Версії з посиланням на golos.com.ua.

Івано-Франківщина складається з кількох етнічних регіонів: Гуцульщини, Бойківщини, Опілля, Лемківщини та Покуття. До останнього входять частина Коломийського, Городенківський, Тлумацький, Снятинський і Тисменицький райони. Цьогоріч останній прийняв фестивальну естафету.

Під час “Покутських джерел” представили народні ремесла покутян, їх фольклорно-етнографічні особливості, музично-пісенну культуру. Співорганізаторами заходу стали Тисменицька райрада, РДА та міськрада.


Керівник фольклорного колективу «Торговицькі вечорниці» Іван Липчук про Покуття.

Самому фестивальному дійству передувала науково-практична конференція, на якій своїми дослідженнями з історії Покуття поділилися десятки краєзнавців та істориків. А на урочисте відкриття “Покутських джерел” завітало чимало гостей, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Богдан Кобилянський, голови Тисменицької РДА Іван Семанюк та районної ради Тетяна Градюк, тисменицький міський голова Степан Сворак.

Учасники фестивальної ходи заполонили центральну площу Тисмениці. Після благословення настоятеля Погінського монастиря Успіння Матері Божої ЧСВВ о. Никодима (Гуралюк) та інших духовних наставників вітання учасникам фестивалю передали представники влади. Тетяна Градюк, зокрема, наголосила, що свято для нас має присмак гіркоти, адже відбувається в умовах війни. Саме тому треба доводити світові, що українці сильні не тільки зброєю, а й духом, національною ідентичністю і єдністю.

Протягом фестивального дня фольклорно-етнографічні колективи п’яти районів та міста Коломия презентували пісенні, інструментальні, танцювальні виступи, інсценізації історичних подій та постатей, давніх покутських обрядів. Усі фольклорні колективи та виконавці отримали подарунки та подяки за участь у “Покутських джерелах” від керівництва Тисменицького району.

На виставці виробів майстрів декоративно-вжиткового мистецтва всього було “до кольору й до вибору”, а площа перетворилася на великий фольклорний двір “Гостинна Тисмениччина”.

Начальник обласного управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак, підсумовуючи фестиваль, зауважив, що цьогоріч на 90% було представлено саме покутське мистецтво. Наступного року “Покутські джерела” прийматиме Коломийський район.

Людмила СТРАЖНИК.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили оновлений пологовий зал з сучасним обладнанням

У Франківську відкрили оновлений пологовий зал з сучасним обладнанням (фото)

В Івано-Франківському перинатальному центрі завершили модернізацію пологового відділення, де встановили новітнє обладнання та створили комфортні умови для породіль і медичного персоналу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ