рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

В Івано-Франківську відкрили виставку, присвячену польському досліднику гуцулів (ФОТО)

реклама

Виставка присвячена Станіславу Вінцензу – видатному письменнику, філософу польського походження, автору книги про гуцулів «На високій полонині». Експозиція розкриває українській аудиторії постать польського письменника та філософа. Вона являє собою біографічну розповідь про Станіслава Вінценза на тлі краєвидів Гуцульщини, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Виставку було створили на основі документів та фотографій з сімейних архівів родин Вінценза та італійського фотографа Лідіо Чіпріані, фондів Національної бібліотеки імені Оссолінських, Етнографічного музею в Кракові, Державного етнографічного музею у Варшаві, польського музею у Рапперсвілі (Швейцарія), Асоціації «Літературний інститут Культура в Ле-Меній-ле-Руа» (Франція) та Польської бібліотеки в Лондоні.

На відкриття виставки прибув народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності, Микола Княжицький.

“Думаю, всім буде цікаво подивитись на цю виставку, адже це історія однієї людини, яка жила Гуцульщиною. Станіслав Вінценз любив Україну, писав про гуцульський світ, що на його думку є невідкритою європейською Атлантидою. Це великий європейський інтелектуал, який казав “кохай своє, цінуй чуже”. Такі люди єднають нас з Європою і пояснюють, чому Україна, та її історія важлива для Європи “, – розповів Микола Княжицький.

Також на відкритті був присутній представник польського консульства в Україні.

“Два дні тому ми відзначали 120 років з дня народження Станіслава Вінценза. Його життя – наче подорож на дивному експресі через європейську історію. Вражає його освіта, та викликає захоплення патріотизм й захоплення культурою інших націй, він був толерантним до культур й релігій інших народів. Для поляків та українців це має стати прикладом, як згадувати про людей, що будували історичний зв’язок між поляками та українцями”, – зазначив він.

Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда також звернувся до присутніх.

“Сьогодні дійсно особливий день, адже Вінценз постать справді незвична. Це людина, котра сьогодні як ніколи потрібна в українсько-польських відносинах. Треба шукати постаті, що нас єднають”, – вважає Ігор Цепенда.

Начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак розповів, що такі виставки є назвичайно важливими для культурного життя нашого міста.

 “Надзвичайно корисним є генерування нових ідей, такі виставки є потрібними для нас, сама постать Вінценза є дуже важливою, в контексті останніх подій (йдеться про російську агресію прим. журналіста). Ми повинні мати  чітку позицію, щодо цих подій, та її повинні розділяти наші сусіди. Україно-польські відносини прагнуть стати родинними, і ця виставка – один з кроків до цього. Постать Вінценза змінює світ на краще, та дає натяк на те, чи добре ми знаємо свою історію, та постаті тих людей, що живуть у селищах і містечках поруч”, – зазначає  Володимир Федорак.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Ветеранка Оксана Любінець втілила давню мрію та відкрила на Івано-Франківщині пекарню

Оксана Любінець на фронт відправилась ще в березні 2022 року. Була бойовим медиком 75 батальйону 102 бригади тероборони. У кінці вересня звільнилась і вирішила втілити давню мрію – відкрити пекарню…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як майстриня Світлана Павлюк з Івано-Франківщини створює вироби з овечої вовни

Жителька Косівського району, що на Івано-Франківщині, Світлана Павлюк — ліжникарка в третьому поколінні. За 28 років роботи жінка виткала понад 10 тисяч виробів з овечої вовни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

У селі Глибока на Івано-Франківщині патрульні поліцейські зафіксували підроблене водійське посвідчення у водія Mazda, якого зупинили за порушення швидкісного режиму.

ПЕРЕГЛЯНУТИ