фото ілюстративне
У Білоберізькій громаді облаштують майданчики для роздільного збирання твердих побутових відходів й придбають автомобіль для перевезення сміття. А в перспективі – купівля міні-сортувальної лінії.
Проблема утилізації відходів, яка актуальна для всієї України, особливо відчутна у високогірних селах. У багатьох населених пунктах послуги з вивезення відходів значно дорожчі. Адже сміття долає довгий шлях до полігонів. Часто, місцеві не гребують спаленням сміття, а подекуди з чиєїсь лихої руки утворюються стихійні сміттєзвалища. Щоб не перетворювати мальовничі карпатські гори на смітники, білоберізькі ґазди міркують над тим, щоб прищепити горянам й туристам навики сортування відходів. Починають з облаштування майданчиків для роздільного збору сміття.
«Вже подана заявка до обласного фонду охорони навколишнього середовища на придбання контейнерів. Хочемо закупити 51 контейнер єврокуб і облаштувати для початку 17 майданчиків для роздільного збору сміття у всіх населених пунктах громади. У нас вузькі вулички і гірська місцевість – тому нема можливості біля кожного господарства встановити сміттєві контейнери. Потім, якщо потрібно буде – будемо додавати. За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього середовища плануємо придбати контейнери, а майданчики – облаштовувати за кошти місцевого бюджету», – розповів Василь Пилипюк, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Білоберізької сільської ради ОТГ.
Та на цьому у громаді не зупиняються. Кажуть, у планах придбання машини для перевезення твердих побутових відходів та мобільної сортувальної лінії.
«Буде придбано за кошти програми DOBRE автомобіль для перевезення твердих побутових відходів. Але так, як у нас громада маленька, ми розуміємо, що для повнішого його задіяння ми розпочали процедуру укладення міжмуніципального співробітництва з Усть-Путильською ОТГ, Чернівецької області, яка межує з нами. У них є відведена ділянка для розміщення відходів. Крім того, ми хочемо придбати міні-сортувальну лінію твердих побутових відходів. Тому, що ми розуміємо, що наші люди поки що не навчені сортувати відходи і скидатимуть в контейнери все сміття разом. Можливо, через кілька років вони до цього звикнуть і сортуватимуть. Мобільна сортувальна лінія – це дуже цікава модель. Вона невеликої потужності, розміщена на причепі великого вантажний автомобіля. Тобто, може перевозитися. Орієнтовна вартість – півтора мільйона», – пояснив Василь Пилипюк.