Більшість людей віддають перевагу відпочинку на природі, і всі з задоволенням здійснюють походи у ліс, люблять відпочинок біля водойм. Але тут нас чекає нова небезпека – це можлива зустріч зі зміями.
Прикарпатські рятувальники пояснили, що робити у випадку укусу змії, пишуть Версії.
Чи боїтеся ви змій? І майже кожний з нас з упевненістю скаже «так». Люди бояться цих безногих й тихих істот. Змії живуть у злагоді з природою, вони мудрі, тому що не прагнуть нікому заподіяти шкоди. Змія, як правило, перша ніколи не нападає. Здебільшого напад — лише її захист.
Отрута наших гадюк є дуже небезпечною, проте, укус гадюки є несмертельним і тільки у надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Це пов’язано з тим, що кількість отрути, яку змія впорскує у жертву взагалі є мізерною, а її виробництво – енергозатратним процесом, тому гадюка завжди економить свою смертоносну зброю. І за найменшої нагоди намагається утекти, або, зачаївшись, перечекати присутність людини. Лише у випадку безпосередньої навмисної провокації зі сторони людини, або якщо людина випадково наступила на цю тварину, вона застосовує останній рубіж оборони – смертоносну отруту.
Часом, необачність і легковажність призводить до небажаного контакту з отруйними зміями.
Якщо ж трапилась така прикрість як укус гадюки, перш за все не потрібно панікувати. Слід пам’ятати, що людський організм здатен перебороти дію отрути змій, що живуть в Україні, – це триватиме кілька днів і супроводжуватиметься гарячкою і пропасницею. Для людей, що чутливі до алергічних подразників необхідно прийняти антигістамінні засоби.
- Ушкоджену кінцівку слід іммобілізувати, тобто знерухоміти, наклавши шину на найближчі до місця укусу суглоби.
- Зняти каблучки та браслети, якщо укус припав на руку, оскільки вони будуть діяти як джгути.
- Постраждалому потрібно пити багато рідини (але не алкоголю, ясна річ!), можна гарячий чай, тоді отрута швидше буде виводитися через нирки.
- На рану вартує покласти лід або щось холодне, що зменшить больові відчуття. І допровадити слабого до лікувального закладу.
- Пам’ятайте, що гадюки ніколи не атакують першими. Не намагайтесь взяти їх у руки, пнути ногою чи фотографувати з невеликої відстані, не провокуйте і не панікуйте, а мирно розійдіться з ними.
Відпочивайте з задоволенням і пам’ятайте, що в природі зайвих істот не існує!!!