Напевно, кожен чув про лібідо, однак далеко не всі знають, що криється за сексуальним бажанням. Експерти WomanHit допомогли розібратися у непростому питанні про сексуальне бажання, пишуть Версії з посиланням на Уніан.
1. Все набагато складніше, ніж просто секс
Наш організм — неймовірно складна система. Досягти гармонії фізичного й психічного стану дуже складно, тому виникають такі ситуації, коли ви можете зайнятися сексом, але не хочете, або ж навпаки бажання є, а тіло підводить. І та, й інша ситуації цілком природні та відбуваються частіше, ніж ви думаєте.
2. Що означає «нормальне лібідо»?
Так само, як не існує двох однакових людей, не існує і єдиної думки, яким має бути ідеальне лібідо. Ніхто не може передбачити, коли воно виникне і наскільки сильним буде у той чи інший проміжок часу. Дуже часто потрібно багато сил, щоб отримати той настрій, на який ви розраховуєте.
3. Гонка за ідеальним лібідо може призвести до проблем
Зазвичай до проблем психологічного характеру. Коли людина ставить перед собою мету стати неперевершеним коханцем, вона усіма силами намагається досягти й підтримати високий рівень сексуального бажання, проте з часом організм починає чинити опір й у підсумку реальність не відповідає очікуванням, що неймовірно сильно б’є по самооцінці.
4. Ви можете не збігатися за темпераментом з партнером
І це нормально. Відмова або млява згода на секс ще не говорить, що ваш партнер охолов до вас: цілком можливо, йому доводиться докладати зусиль, щоб досягти того рівня збудження, який ви вважаєте звичним. Вам потрібно перестати засуджувати партнера, якщо у вас є негативні думки щодо нього, інакше проблем у ліжку просто не уникнути.
5. Лібідо може змінюватися
Протягом усього життя наш організм оновлюється, змінюється гормональний фон, який є одним з основних факторів, що впливають на рівень лібідо. Крім того, прийом деяких ліків також впливає на підвищення або зниження лібідо. До таких препаратів можна віднести антидепресанти та контрацептиви. Також вирішальним чинником можуть стати психічні розлади або ж серйозні хронічні захворювання, наприклад, діабет.