Гірське повітря, неймовірні пейзажі та екстремальні розваги. Саме за цим понад мільйон туристів щороку приїжджають до селища Славське на Львівщині, де, до речі, нещодавно заборонили поліетиленові пакети.
Влітку-2019 киянки Інна і Маша Турчини до Славського приїхали вже вдруге. На проживанні вирішили заощадити, щоб більше грошей витратити на екскурсії, пишуть Версії з посиланням на Сьогодні.
“Можна сказати – бюджетніший варіант. 10 тисяч гривень нам вистачить на тиждень”, – каже Інна.
Найбюджетніший варіант проживання – це приватні будинки. Відпочиваючих в Славському приймають мало не в кожному будинку і пропонують умови на будь-який гаманець.
“Тут у нас стандартний номер: двоспальне ліжко, шафа, столик, телевізор. На поверсі є туалет, душ, і на вулиці є загальна кухня”, – розповідає місцева мешканка Ірина Винник.
За такий номер господарі просять 175 гривень з людини на добу. З минулого літа підняли плату на 25 грн. Є й окремий особняк для гостей, але тут вже дорожче. У дворі – дитячий майданчик та мангал. Для своїх відпочиваючих господиня готує їжу. Сніданок і вечеря обійдуться в 200 гривень.
Новини “Сьогодні” знайшли і найдорожчий готель в Славському. За 10 тис. гривень родина з трьох осіб зможе тут провести хіба що вікенд. На території – басейн з підігрівом, SPA, пейнтбол. Пропонують прогулянки на квадроциклах і гірських велосипедах, для дітей є веломобілі.
“Це у нас двомісний поліпшений номер. Двокімнатний. Він стоїть 3460 гривень. І до нього входять у вартість сніданки і користування SPA-зоною”, – пояснює співробітниця готелю Ірина Попович.
Всіх приїжджих тут зустрічають частуванням – гріночками з салом і настоянкою на ягодах. А обід в ресторані обійдеться в 400 гривень з людини. Пригощають традиційними стравами української кухні. Найпопулярніші – з лісовими ласощами.
“Оскільки ми в Карпатах, у нас є дуже смачна грибна юшка. Її замовляють всі. Є теляче каре. Це також страва з грибами” , – розповідає офіціантка Ганна Коруд.
А щоб підкорити гірську вершину, в Славському зовсім не обов’язково петляти гірськими стежками. У селищі є два крісельних підйомники. Тут кажуть, що кожен турист обов’язково повинен побувати на горі Високий Верх. Дістатися до неї можна за 40 хвилин на підйомнику, милуючись видами.
Якщо ж цікавить екстремальний варіант, можна скористатися квадроциклами. Пролягає шлях лісовою дорогою в вибоїнах, тому приплив адреналіну – гарантований. Годинна прогулянка на квадроциклі коштує від 600 гривень. Квиток на підйомник – 120 гривень, дітям – 80.
З гори Високий Верх відкривається неймовірний вид відразу на три області – Львівську, Закарпатську та Івано-Франківську. Туристи затримуються тут на кілька годин і не тільки фотографуються. Тут є розваги – спуск на канаті, кінні прогулянки, а місцеві господині пригощають оригінальними закусками.
Нагадаємо, раніше новини “Сьогодні” з’ясовували, куди поїхати на море в Україні: найкращі липневі напрямки. Одеса, Затока, Кирилівка, Бердянськ і Коблеве – це одні з найпопулярніших курортних міст і селищ.