Такий собі магніт, що манить тисячі туристів. Кожен з гостей неодмінно залишить тут частинку свого серця. Серед мальовничих гірських хребтів, столітніх смерек та просторих полонин із запашними травами є загадкова геологічна пам’ятка – гора Писаний Камінь.
Писаний Камінь – одне з найгарніших та найтаємничіших місць Верховинщини, окутане містичними легендами. Цей комплекс чудернацьких скель висотою від двох до двадцяти метрів, містить наскельні зображення, найдавніші з яких відносять ще до часів Київської Русі. За деякими легендами тут колись було язичницьке капище.
Дорогою з Білоберізької громади на Писаний Камінь відкривається захоплююча панорама на вершини та гірські хребти Карпат, далекі полонини та густі смерекові ліси. Туристичний маршрут сягає близько дев’яти кілометрів. Подолає його навіть турист-новачок за дві години, або ж є можливість замовити авто.
Зупинитися у Білоберізці можна у місцевих садибах. Там гостям пропонують порибалити, скуштувати місцеву кухню та насолодитися карпатським чаєм.
«На території Білоберізької ОТГ є гарні садиби: «Хата різьбяра», «Надія», «Закуток», «Лісовий закуток» «Старий млин». В садибі «Лісовий закуток» є міні-форельне господарство. Там можна виловити самому і скуштувати приготовлену рибу. Часто туристи заїжджають туди спеціально для того, щоб порибалити. Також по дорозі на Писаний Камінь в господарстві Марії Шарабуряк можна придбати чай з гірських трав та лікарських рослин», – розповів Версіям Василь Пилипюк, заступник сільського голови Білоберізької сільської ради ОТГ.
В Білоберізькій ОТГ вже працюють над проектом, щоб провести маркування екскурсійного маршруту. Також планується відкриття туристично-інформаційного центру «Під Писаним Каменем», який надаватиме інформацію про туристичні можливості території.
«На базі сільського клубу присілку «Пласт» планується створити туристично-інформаційний центр з міні-хостелом, де можна буде купити сувенірну продукцію, продукцію, виготовлену в селянських господарствах – сир, бринзу. Там передбачається кілька номерів, кухня, душ. В майбутньому, якщо буде потік туристів – то плануємо зробити місце для наметів. Центр буде належати громаді, це буде комунальне підприємство», – додав Василь Пилипюк.
До слова. Є стара легенда про Писаний Камінь. Мовляв, дуже давно навколишні гори заселяли племена карпів, які дали назву Карпатам. Це були люди-гіганти, як міфічні титани, наділені надзвичайною силою. Так-от, вони прикотили сюди ці камені, щоб увіковічнити пам’ять про перебування тут, закопали свої скарби і накрили їх каменями. Відтоді і ходять сюди люди, щоб поклонитися могутньому духові своїх предків.
А також місцеві не радять каламутити воду, яка, навіть попри спеку, зберігається у заглибинах скель Писаного Каменю, бо грози не минути.