Фестиваль провели в рамках реалізації гранту проєкту Малі міста – великі враження Міністерства культури України, пишуть Версії з посиланням на Дзеркало медіа.
Традиції весільної ходи, запрошення гостей, етнічні костюми та характерний для цієї місцевості пір’яний вінок молодої, а також справжню гуцульську забаву побачили і представники Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe разом з гостями цього унікального дійства, повідомляється на сторінці Центру у Facebook.
За словами голови Нижньовербізької ОТГ Ярослава М’якущака, фестиваль має на меті показати багаті збережені весільні традиції своєї громади.
«Ми зараз потихеньку можемо втратити свої традиції, які існували сторіччями в наших селах. Зараз переважно гуляють сучасні весілля. Це данина моді. А у нас все ще є молоді пари, які паралельно влаштовують весілля і за старовинним обрядом, і якусь частину – за сучасними канонами», – розповідає Ярослав М’якущак.
Це у майбутньому, на його думку, стане і однією з туристичних принад громади. Адже тут є і старовинна церква, яка є частиною культурної спадщини ЮНЕСКО.
Майстриня з Великого Ключева Марія Кундик, яка береже традиції і власне одягала наречених для фестивального дійства, розповідає, що сьогодні переважають сучасні весілля, а традиційне весілля з усіма місцевими атрибутами гуляють хіба раз на рік. Особливістю убору молодої, або ж як тут кажуть – княгині, є шикарний головний убір. Це вінок з гусячого пір’я та різноманітних прикрас. Ще однією цікавинкою і місцевою традицією є калач, який прив’язаний до пояса і нареченої, і нареченого.
«Калач – це символ життя. Він також символізує багатство. Молодятам його додають до весільного вбрання, насамперед, для того, щоб у них в хаті завжди був хліб», – розповідає майстриня.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!