рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Зе-Майдан: чи чекати Україні третьої революції?

реклама

Люди стурбовані підписанням так званої «формули Штайнмаєра». Її зміст полягає у врегулюванні конфлікту на Сході України. Та активісти переконують, що будь-який мир на умовах Москви буде поверненням України в орбіту російського впливу, пишуть Версії.

Поки на вулиці вийшла тільки так звана «політична» частина протестувальників, – громадяни, яких турбують проблеми національного суверенітету та української державності. «Економічний прошарок» суспільства – люди, які невдоволені рівнем життя, високими цінам – поки перебувають в режимі очікування. Чи приєднаються вони до протестувальників?

Експерти кажуть, що таймер відліку, який відраховує час до нового вибуху народного протесту, влада вже зрушила, заговоривши про «формулу Штайнмаєра».

Чи є передумови для Третього Майдану? Версії поцікавились у відомих прикарпатців.

Василь Попович, депутат Івано-Франківської обласної ради

Звичайно, що передумови Третього Майдану є. Оскільки дуже великі були очікування людей від нової влади. Як наслідок – монобільшість і підтримка президента 73%. Чим ближче до зими, тим більше людей розуміють, що їх черговий раз обманули. Тому передумови для протестів є. Сьогодні намагаються утискати права ветеранів російсько-української війни, заявивши про відміну деяких пільг та компенсацій. Це також напружує ситуацію. Зрештою і та сама формулаШтайнмаєра. Є дуже багато різних чинників, які можуть накластися, тож може бути знову соціальнийвибух, який виллється у вуличні протести і Майдан. Чи будеМайдан? Залежатиме від дій влади.

– Ви підтримаєте Майдан?

– Звичайно, що поїду. Я завжди в будь-які революційні віхи Української держави був з разом з людьми: на Помаранчевій Революції,під час Революції Гідності. Я вважаю, що обов’язок свідомого громадянина брати активну участь у побудові своєї держави. А сьогодні суспільство – це є колективні гальма для монопольної влади в Україні. Народ повинен показувати владі, що вона трохи не туди рухається і не тим зайнялася. Надії були, що братимуться за олігархів та їхні статки. Щоб вони вкладали гроші в українську економіку, а ми бачимо, що навпаки – беруться за ФОПів, запропонувавши ввести касові апарати і таке інше. Насправді, не з того починають. Намагаються відкрити ринок української землі сільськогосподарського призначення – це взагалі скандально на час війни. Дуже багато є різних передумов, які можуть накластися і реально люди вийдуть. Цей президент – вже рекордсмен – він, не пробувши ще й рік на посаді, вже збирає проти себе Майдан.

Юрій Соловей

Юрій Соловей, народний депутат України VIII скликання

Я не думаю, що Третій Майдан зараз є корисним для суспільства у вираженні повноцінного Майдану. Але те, що люди сьогодні виходять, починаючи від маленьких і до великих міст, – це яскравий сигнал того, що суспільство чітко демонструє свою позицію відносно так званої «формули Штайнмаєра». Нікому не вдасться людей надурити. Ми прекрасно розуміємо, що це не «формула Штайнмаєра», що це план Росії по відношенню до України. По великому рахунку, ніхто не розуміє, для чого ж тоді були військові дії, якщо сьогодні Україна готова спокійно здавати свою територію? Ще вчорашніх бойовиків робити офіційною українською владою! Без участі Росії, яка зруйнувала на десятки мільярдів доларів інфраструктуру Донбасу, відновлювати її і тим самим відновлюючи так званий «русій мір» – цього ніхто не розуміє. Тому суспільство чітко декларує свою позицію.

Я повністю підтримую тих людей, які виступають категорично проти «формули Штайнмаєра». Вона нічого не має спільного з українськими інтересами, і більше того, якщо президент вважає, що це може принести мир в Україну – то він глибоко помиляється. Можливо, він навіть має такі щирі бажання, але його формула реалізації цього процесу хибна. Це точно потрібно впроваджувати не через «формулу Штайнмаєра». Давним-давно був відпрацьований алгоритм: коли заходять миротворчі сили, коли запроваджується українська влада на тимчасово окупованих територіях, тоді інститути державної влади починають повноцінно працювати. Коли ми згідно чинного законодавства визначаємо, хто повинен нести покарання за ті події на Сході України і хто може приймати участь у виборах, і тільки після цього ми можемо говорити про будь-які вибори на тимчасово-окупованих територіях.

Але поряд з цим, треба говорити відверто, що швидкої формули вирішення цього конфлікту не має. Більше того, ми не повинні забувати, що в Україні за останні 5 років сформований один із «стовпів» української державності – це українська армія. Я не думаю, що просто так армії можна буде сказати відійти на кілометр і військові спокійно відреагують на ці речі. Думаю, що позиція наших воїнів однозначно повинна бути врахована при прийнятті кінцевого рішення.

Результат пошуку зображень за запитом "Василь Андріїв"

Василь Андріїв, заступник голови Івано-Франківської міської Асоціації учасників АТО

Очевидно, що всі передумови є. Напруга зростає з кожним днем, з кожним кроком влади. Наша держава є унітарною, якщо ми говоримо про якийсь особливий статус Донбасу – це приклад Криму і ми це вже проходили. Це може призвести до федералізації України, що, в свою чергу, неминуче призведе до розколу. Друге питання, яке там прописується – це амністія бойовиків. Про що може йти мова, коли люди, які вбивали наших побратимів, будуть амністовані? Більше того, братимуть участь у виборах? Амністія і для того передбачається. Якщо вибори –то тільки в тому випадку, коли виведені іноземні війська і наша армія контролює російсько-український кордон. Лише тоді можна буде безпечно проводити будь-які вибори, в тому числі і місцеві. Ми наголошуємо, що повинен бути безпековий блок вирішеним, а після цього – політичний. Не можна міняти їх місцями, бо це призведе до непоправних наслідків.

Чому ми повинні відступати від позицій, які роками відвойовували? Чому ми повинні відступати від позицій, які облаштовані вручну нашими побратимами? Куди, в поле відступати? Це повинно мати якісь прагматичні, стратегічні кроки. Які гарантії безпеки тим людям, які там проживають? Вони ж українці. Хто може гарантувати їм безпеку? Тут є дуже багато питань. Такі речі, які зараз відбуваються – це недобрі речі. Якщо будуть перейдені «червоні» лінії – то очевидно, що ми не будемо до когось прикріплятися, але будемо влаштовувати мирний протест ветеранської спільноти. А вже хто схоче до нас долучитися – нехай приєднується.

Микола Грабовецький, журналіст

Третій Майдан абсолютно можливий. Критична маса невдоволення вже наростає, але поки що є лише здогадки, яким же буде наступний крок влади щодо формул з РФ. Якщо буде реальна спроба реалізації, а це абсолютно можливо, з огляду на існуючі переговори, і очевидно – домовленості з Путіним, то виступи в столиці будуть набагато масовішими – аналогічними Майдану. Спроби звести все до «путчу порохоботів» тільки злять небайдужих до теми війни людей. А я нагадаю, що в нас майже в кожній родині є люди, які або безпосередньо воювали в цій війні, або активно за свої кошти допомагали воїнам АТО. Тобто, це реально болюча тема для активного населення, і так просто заговорити різними меседжами цю тему не вийде.

Наталія Сербин, активістка, політикиня, блогерка

Який Третій Майдан? Майдани не повторюються. Кожен Майдан має свої виклики. Безстрокова акція проти капітуляції – це мобілізація і реакція на те, що відбувається здача східного кордону. Протестні настрої є, але категоричних закликів ще ніхто не робив. Це є мирний протест, щоб показати, що громадянське суспільство, ветеранське середовище, проукраїнські політичні сили висловлюють вимогу до президента не здавати східний кордон, не розводити війська. Ми розуміємо, що закликати людей до майданів – це небезпечно. Адже, проросійські сили діють і на території України. Це є гібридна війна, і потрібно бути обережними всюди. Звичайно, якщо будуть відбуватися зі сторони влади дії, які суспільство не буде схвалювати, – ніхто цього не зупинить. Я б не спекулювала питанням Майдану. Зараз це зовсім інші виклики, ніж ті, які були під час Революції Гідності. Можна говорити, що Майдан – це як формула самоорганізації людей. Але не треба спекулювати цим. Мені здається, що це закидують більше проросійські сили і пропаганда. Ми говоримо про віче, про реакцію, говоримо про заклик до президента, який демократично обраний – дати ради з цими переговорами, змінити їх. Будемо бачити, як будуть розвиватися далі події. Насправді неможливо нічого передбачити.

Одна дата не може щось змінити. Тому що війна з Росією в тому стані, в якому ми перебуваємо – це довготривала боротьба, боротьба на виснаження. На жаль, нинішній президент цього не може зрозуміти. От в чому проблема. Треба просто розвивати країну, укріплювати фронт, розвивати армію. Потрібно не змучуватися від війни, а навпаки. Жодна дата нічого кардинально не змінить. Потрібно щоденно над цим працювати і кожен на своєму фронті має по-своєму боротися.

Святослав Никорович, депутат Івано-Франківської обласної ради

Я б не хотів говорити категоріями “Майдану”. Передумови боротьби за незалежність та цілісність країни є. Також як і передумови боротьби з внутрішнім ворогом – корупцієюі бідністю. Те, що сьогодні відбувається, мене відверто лякає. Я з величезною повагою і шаною ставлюся до добровольців, які захистили нас від Росії. І коли влада йде проти них, це для мене червона лінія.

Петро Шкутяк, депутат Івано-Франківської міської ради, учасник АТО

Я вважаю досить небезпечними ті дії, які проводить сьогоднішня влада – всенсі безпеки і зовнішньої політики. Дуже небезпечними. Значно зростає загроза для Української держави збоку Росії. Сьогоднішня влада або відверто працює на Росію, або вони, напевно, некомпетентні в тому, чим займаються. Людям треба цікавитися, чим займається влада. У суспільстві є громадяни, яким небайдужа ситуація в державі, тобто важливо висловлювати і свою думку і контролювати сьогоднішні дії влади. Судячи з дій, які здійснюються, є велика загроза для держави.

Михайло Бойчук (Хімік), активіст

Передумови для третього «Майдану» є всі – на 100%. Певні особи приймають рішення і «водять за ніс» простих громадян України. Розповідають людям про так звану «формулу Шайнмаєра». А складається ситуація, що наших хлопців виганяють у чисте поле розводити війська. Віддавати ті позиції, які були зроблені для захисту, які трималися протягом чотирьох років. Там полягло багато хлопців, вони віддали своє життя. Зараз, розписом одного пера Льоні Слизняка, наші хлопці мають ризикувати своїм життям. Вони повинні  віддавати пануючі висоти, які, ой, як потрібні нам, а не «сєпарам». То як можна так? Це неправильно!

PS.

Тим часом, 60% українців не можуть оцінити ініціативу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, відому як “формула Штайнмаєра”. Про це свідчать дані соціологічної групи Рейтинг.

 Соціологи отримали такі результати дослідження:

– однозначно підтримують таку ініціативу – 8%;

– радше підтримують – 10%;

– важко відповісти – 60%;

– скоріше не підтримують – 8%;

– однозначно не підтримують – 15%.

 

Потужну акцію протесту проти капітулянтської політики президента Зеленського демократичні сили готують і 14 жовтня, у День захисника України. Чи переросте вона у Третій Майдан – скоро дізнаємося.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ