Про це стало відомо під час селекторної наради голови Івано-Франківської ОДА з структурними підрозділами.
В області вже реалізовується 29 проектів міжнародної допомоги фактично у всіх сферах економіки, суспільного життя. Йдеться про розвиток децентралізації, екологію, теплопостачання, підвищення енергоефективності. Загалом – на 19 мільйонів євро грантової допомоги, пишуть Версії.
«У нас відбувся цілий ряд міжнародних зустрічей, контактів та перемовин з міжнародними грантовими організаціями, донорами. Вважаю, що райони мають активізувати зусилля. Зараз формується не тільки бюджет України, а й бюджети всіх фінансових донорів. Фактично, – це можливість спільно подаватися, починаючи від проектів центральної підтримки, завершуючи новими етапами програм «Польща-Білорусь-Україна» і «Угорщина-Румунія-Словаччина-Україна»», – заявив Денис Шмигаль.
В ОДА відзначають, що пріоритетом такої співпраці є те, що ця допомога надається на безоплатній основі. На відміну від кредитів чи позик і надає додатковий ресурс у всіх сферах економіки та суспільного життя. Серед проектів є й такі, що передбачають інфраструктурну складову.
«Багато організацій в області брали участь у першому програмному періоді. Зараз триває другий. У рамках програми «Польща-Білорусь-Україна» в області реалізовується три проекти на суму майже 1.5 мільйонів євро», – розповів Олександр Зрайко, начальник управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА.
В рамках програми «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» за результатами конкурсів проектів на Івано-Франківщині буде реалізовано 13 проектів на загальну суму майже 3 мільйони євро. А за програмою «Україна-Румунія» в області реалізовано два великомасштабних проекти на загальну суму понад 2 мільйони євро.
15 листопада оголошено конкурс мікропроектів по програмі «Польща-Україна-Білорусь». Подача проектів до 15 січня 2020 року. Конкурс має два напрямки – промоція місцевої культури та історії та інформація про збереження спадщини.
За умовами конкурсу всі мікропроекти повинні мати транскордонний характер із включенням партнерів із-за кордону. Участь можуть брати лише некомерційні організації. Розмір гранту від 20 до 60 тисяч євро. Загальний бюджет становить 1 мільйон 286 тисяч євро.
Також 14 листопада оголошений третій конкурс програми транскордонного співробітництва – це «Угорщина-Румунія-Словаччина-Україна». Кінцевий термін подачі заявок 13 лютого 2020 року.
В ОДА відзначають, що цей конкурс є важливим, тому, що тут нема обмежень по видах проекту. Орієнтовний бюджет конкурсу складає 17 мільйонів євро. Тематика проектів – культура, збереження спадщини, охорона навколишнього середовища, ліквідація наслідків стихійних лих, взаємодія при надзвичайних ситуаціях, охорона здоров’я, розбудова транспортної інфраструктури. Проекти теж повинні мати транскордонних характер, тобто мати партнерів із суміжних країн.
«Ми звертаємося до РДА та ОТГ, щоб в штаті була людина, яка займатиметься проектами міжнародної допомоги», – додав чиновник акцентуючи та тому, що вже заплановано ряд семінарів і навчань.
В облдержадміністрації переконують, що учасникам проектів не потрібно боятися брати участь у конкурсах через відсутність коштів на 10-15% внесок від проекту. Адже, управлінці вже працюють над цільовою програмою, яка передбачатиме часткове перекриття фінансових затрат учасників.
«Зараз, формуючи стратегію області, ми закладаємо основи для співпраці з європейськими інституціями. Вже функціонує офіс представниці програми «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна». Щодо співфінансування, по малих проектах, якщо ми говоримо по 20-60 тисяч євро, то ОТГ мають всі шанси при формуванні бюджету закласти кошти, які дадуть змогу бути бенефіціарами і отримувати хороші європейські проекти для створення грантової історії. 17 мільйонів євро в програмі «Угорщина-Румунія-Словаччина-Україна» – це теж хороший ресурс для України. Це добрі гроші для інфраструктури. Тому прошу керівників центральних органів виконавчої влади звернути увагу і райони, ОТГ теж скористатися можливістю, закласти в бюджет мінімальне співфінансування й отримати непогані інструменти», – резюмував Денис Шмигаль.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!