рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Кенді-бари та гравіювання по дереву: у Старобогородчанській ОТГ створюють сучасний коворкінг-простір (фото)

реклама

20-21 листопада 2019 року у Києві відбулась третя конференція партнерів DOBRE «Стратегічний розвиток та інвестиції», яка традиційно стала майданчиком для обговорення, як зацікавити потенційного інвестора та мотивувати його до співпраці, обрати вірну інвестиційну стратегію та підняти інвестиційну привабливість обʼєднаних громад, пишуть Версії.

У другий день конференції на одній із панелей обговорили тему «Розвиток людського потенціалу: як розвивати людські ресурси в органах місцевого самоврядування та місцевих громадах».

Юрій Іванишин, заступник сільського голови Старобогородчанської ОТГ, розповів про успішний приклад підготовки пекарів через створення комерційної кухні спільно з молодіжною радою та приклад підготовки фахівців-деревообробників спільно з освітнім закладом.

Як розповідає заступник голови, у Старобогородчанській ОТГ дуже активна молодь. Нещодавно молоді люди створили громадську організацію «Центр Рівних Можливостей», яка подала заявки на участь в конкурсах і виграла кілька грантів. До прикладу, у співпраці із програмою USAID DOBRE тут планують створити коворкінг-простір. Він стане частиною багатофункціонального Молодіжного простору, який вже активно функціонує в місцевому Будинку культури.

«Чому ми вирішили розробляти саме проект по створенню коворкінг-простору? Насамперед тому, що однією з головних проблем нашої громади є проблема безробіття. З близько 3000 тисяч осіб працездатного населення ми мали лише 400 працевлаштованих, з них половина – у бюджетних закладах. Особливо торкнулася проблема безробіття нашої молоді. Молоді люди після закінчення навчальних закладів не маючи досвіду – не мають і роботи. В них немає стартового капіталу, щоб розпочати свою справу. Вони поповнюють чергу безробітних, тому змушені виїжджати на заробітки закордон, де виконують тяжку малокваліфікровану роботу. Скоро це призведе до того, що в громаді просто не буде кваліфікованих працівників. Але в нас громаді дуже активна і креативна молодь», – розповідає Юрій Іванишин.

 

Саме молодь ініціювала спочатку створення антикафе, а тепер і коворкінг-простору.

«Щоб не визначати напрям роботи простору без участі молоді, ми вирішили провести опитування. Члени Молодіжної ради самі розробили анкети і провели опитування. І їх результати нас дещо здивували. 66% опитаних дівчат обрали «кондитерську справу» –  та оформлення кенді-барів. 34% хлопців також обрали цей напрям, а 36% хлопців віддали перевагу «обробці дерева», а саме проектування, лазерне гравіювання виробів з дерева», – відмічає заступник сільського голови Старобогородчанської ОТГ.

Реалізацію проекту відкриє багато можливостей для жителів громади.

“Що дасть нам створення такого коворкінг-простору? Насамперед, це профорієнтація. Учні наших шкіл отримають можливість проходити навчання на базі коворкінг-простору і здобувати професійну освіту, навчатися певним азам професії. Це і можливість для бізнесменів-початківців попрактикуватися на професійному устаткуванні, можливість заробляти, проводити майстер-класи, це можливість реалізовувати соціальне замовлення вузів, це і муніципальна співпраця”, – говорить Юрій Іванишин.

 

Довідково:

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр, Social Boost, Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща, Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Переселенці у Калуші об'єдналися заради допомоги захисникам України

Переселенці у Калуші об’єдналися заради допомоги захисникам України

Внутрішньо переміщені особи з Херсона, Миколаєва та Бахмута, які знайшли прихисток у Калуші, створили потужний волонтерський осередок, де виготовляють необхідні для фронту речі: від окопних свічок до маскувальних сіток.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну

В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну (фоторепортаж)

Сьогодні, 24 лютого, в Україні відзначають треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в нашу державу. Однак цьогоріч українці вперше святкують нове свято – Національний день молитви. В Івано-Франківську відбулися заходи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Двоє мешканців Івано-Франківщини намагалися нелегально потрапити до Румунії

Двоє мешканців Івано-Франківщини намагалися нелегально потрапити до Румунії (фото)

Поблизу кордону з Румунією прикордонники затримали порушників з провідником. Двох жителів Івано-Франківщини та одного – Львівщини супроводжував 19-річний житель села Вишково, що на Закарпатті.

ПЕРЕГЛЯНУТИ