реклама

Не обійшлось без парадоксів: Юрій Стефанчук про плюси і мінуси держбюдету-2020 для місцевого самоврядування

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

14 листопада 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому та третьому читаннях закон про державний бюджет на 2020 рік. Наразі головний фінансовий документ країни очікує підпису глави держави.

Бюджет на 2020 рік базується на курсі 27,5 гривні за долар. Доходи бюджету мають скласти 1,09 трлн грн, а видатки – 1,18 трлн грн. Дефіцит бюджету складе 2,09%.

Мінімальна зарплата з 1 січня 2020 року зросте до 4723 гривень на місяць, а прожитковий мінімум – до 2102 гривень на місяць (його підвищать також з 1 липня та 1 грудня).

Картинки по запросу держбюджет

Про плюси і мінуси головного фінансового документи країни для місцевого самоврядування Версіям розповів виконавчий директор виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук.

“Упродовж року, що минає, експерти Асоціації міст України та громади проводили системну роботу щодо вивчення проблем, пов’язаних із фінансуванням у всіх галузях життєдіяльності територій. Це стало основою неодноразових звернень до керівництва держави з пропозиціями врахувати їх у Державному бюджеті на 2020 рік. З метою формування сприятливого фінансового клімату для місцевого самоврядування у 2020 році ми провели 2 робочі зустрічі із Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, де надано урядовцю аналітику фінансових проблем, які потрібно вирішувати у наступному році. Друга зустріч відбулася вже перед прийняттям основного фінансового документу країни для уточнення аналітики та представлення позиції місцевого самоврядування. Також відбувалися робочі зустрічі із Міністерством фінансів України та системно проводилась робота з Комітетом з питань бюджету.  Сьогодні важливий фінансовий баланс між Місцевими бюджетами та Державним бюджетом, оскільки добре розуміємо, що реформа децентралізації, яка відбувається в країні впродовж 5 років, дала результати тільки завдяки змінам у Бюджетному кодексі 2014 року. Тому закінчення реформи повинно мати стійкий фінансовий  фундамент.

Картинки по запросу робоча зустріч АМУ з Прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком

14 листопада 2019 року Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт Держбюджету-2020 (законопроєкт № 2000) та зміни до Бюджетного кодексу України (законопроєкт № 2144). Користуючись нагодою, дякуємо всім народним депутатам за підтримку важливих змін для громад в цих урядових документах, зокрема продовження сплати пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури населеного пункту, продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального, (в Івано-Франківській області ця сума становить понад 190 млн. грн.), переведення на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом об’єднаних територіальних громад, які провели вибори у 2019 році.

Якщо аналізувати щодо галузей, то на освіту планують скерувати  на 12,7% більше від минулорічного показника бюджету. Але цього недостатньо, оскільки закладений величезний дефіцит коштів на освіту, бо не враховано на 100 % урядове підвищення заробітної плати педагогічним працівникам та реальний контингент учнів. На охорону здоров’я закладено на 15,1 млрд більше, ніж було закладено у бюджеті на 2019 рік, але є аналогічний дефіцит щодо Програмі державних гарантій медичного обслуговування населення, з урахуванням гемодіалізу та інсуліну.

Вкотре видатки на пільгові перевезення та послуги зв’язку не забезпечено. Парадоксальна ситуація: держава встановлює пільги, а кошти на їх забезпечення не передає.

Але однією з найбільших проблем бюджетного забезпечення територіальних громад у 2019 році залишається блокування коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. Таке рішення Міністерства фінансів України ставить під загрозу надходження цього ресурсу відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України в місцеві бюджети. Нагадаємо, що ця сума становить  163,1 млн. грн., чим розбалансовує бюджети громад. А громади отримають боргові зобов’язання та будуть змушені покривати видатки коштами, які могли б бути спрямовані на покращення якості послуг для населення.

Картинки по запросу отг прикарпаття

Ми чітко розуміємо, що Бюджет на 2020 рік прямо впливатиме на місцеві бюджети та на добробут громадян, оскільки всі послуги делегованих повноважень держави, зокрема по освіті і медицині, надаються безпосередню в громадах. І при нестачі ресурсу на ці послуги, їх надаватимуть не повноцінно, або громада буде змушена за свій рахунок дофінансовувати їх. А це впливає на розвиток інфраструктури в громадах, який сьогодні так потрібний жителям”.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Увага-увага, подаруночки!

TREBA PIZZA Івано-Франківськ розігрує  величееезну  50-сантиметрову ДУЖУ піцу та веселу настільну гру! Бо смачно поїсти й круто провести час – те, що тобі точно TREBA! 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Нацполіція та СБУ затримали групу осіб, причетну до серії підпалів та диверсій в Івано-Франківську (фото)

Досудове розслідування встановило, що фігуранти причетні до підпалів чотирьох транспортних засобів та диверсії на Укрзалізниці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

В Івано-Франківську вшанували пам’ять мовознавця Миколи Лесюка (відео)

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася урочиста Академія, присвячена 85-річчю від дня народження видатного мовознавця, науковця та педагога Миколи Лесюка – людини, яка присвятила своє життя розвитку української…

ПЕРЕГЛЯНУТИ