рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Основна мета “Закону про дезінформацію” – залякати журналістів та нейтралізувати критику, – голова НСЖУ в Івано-Франківську

реклама

Влада хоче впровадити нові правила роботи журналістів, які можуть повністю змінити медійне середовище України. Про це та багато інших нюансів журналістської діяльності говорили в Івано-Франківську на засіданні дискусійного пресклубу «Медіабезпека. Робота журналіста в нинішніх реаліях», організованого Молодіжною радою і Секретаріатом обласної спілки журналістів НСЖУ.

Нещодавно Міністерство культури, молоді та спорту опублікувало проєкт закону, який має «забезпечити національну інформбезпеку та право на доступ до достовірної інформації». Також в парламенті готують новий закон “Про медіа”, як спробу інкорпорації законодавства про медіа. В Національній спілці журналістів України вважають, що закон Мінкульту спрямований на встановлення контролю влади над українськими медіа. Ініціативу уряду вважають серйозною атакою на свободу слова і грубим втручанням у журналістську діяльність, пишуть Версії.

“Ми дебатуємо, на моє переконання, абсолютно токсичний проект Закону «Про дезінформацію» авторства Міністерства культури України і другий законопроект медійний – Закон «Про медіа». Ми бачимо, що відповідальні люди, посадовці, міністри, урядовці, народні депутати намагаються ділити журналістів на правильних і неправильних, патріотичних і непатріотичних. Вони закликають порушувати справи проти непатріотичних, на їхню думку, журналістів, або журналістів, які, на їхню думку, виконують вказівки Москви чи Вашингтона”, – відмітив голова Національної спілки журналістів України, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко.

В НСЖУ сподівалися, що перші ініціативи уряду та парламенту стосуватимуться безпеки журналістів, зняття агресивних факторів щодо журналістів, а також створення економічних стимулів розвитку функціонування українських засобів масової інформації.

“Як не прикро визнавати, але в Україні присутня “культура” цькування журналістів. Відповідно вона потребує притомної на вищому рівні реакції з тим, щоб все-таки політики, або керівники країни, стали на захист журналістів, ЗМІ. Відповідно продемонстрували, що робота журналістів є надзвичайно важливою на національному та місцевому рівнях. Особливо вона важлива в часи гібридної агресії, загрози війни Росії проти України”, – відмітив Сергій Томіленко.

Натомість українська влада згенерувала дві медійні ініціативи, які викликали супротив в українському медіапросторі та “занепокоєння” серед міжнародної медіаспільноти та ОБСЄ.

“Ми вважаємо, що законопроект «Про дезінформацію» Мінкульту є токсичним, він не відповідає жодним чином задекларованим нормам в боротьбі з дезінформацією. По суті, це є проект закону про втручання у журналістську діяльність, це проект закону залякування українських журналістів. Я вважаю ганьбою можливе запровадження кримінальної відповідальності для українських журналістів, як передбачає цей закон, у форматі астрономічних штрафів, виправних робіт, ув’язнення на термін від 5 до 7 років. Так само я вважаю, що держава не повинна втручатися, спекулювати на проблемах об’єктивних журналістів і не повинна генерувати створення державної спілки журналістів, або так званої Асоціації професійних журналістів України. Бо в цьому законопроекті 20 статей Закону прописують особливість механізм створення певної асоціації професійних журналістів, поділ журналістів на звичайних і професійних, або канонічних, яких визнає держава. І держава їм надає певні ефемерні пільги, держава обіцяє їх захистити в плані перешкоджання діяльності, в плані нападів, держава обіцяє їм максимальне сприяння в доступі до інформації, красиві бейжики … Всі інші журналісти, які не отримають мандат цієї асоціації, будуть вважатися звичайними громадянами, які щось там збирають, напади на яких будуть якось розслідуватися. Але це будуть журналісти другої категорії. Ми вважаємо, що це запровадження ліцензування на журналістську діяльність”, – відмітив голова НСЖУ.

Законопроєкт передбачає створення інституту Уповноваженого з питань інформації з широким спектром інструментів для втручання в роботу в редакцій.

“Насправді це запровадження наділення урядового Уповноваженого з інформації широкими повноваженнями блокувати будь-яку діяльність ЗМІ. Ми говоримо, що це фактично створення в державі інструменту цензури”, – додає Сергій Томіленко.

Тому в НСЖУ пропонують Уряду припинити обговорення і просування “конфліктного” законопроєкту, який піддається критиці як українськими журналістами, національними медійними організаціями, так і міжнародною спільнотою.

“Основна їх мета – це залякати журналістів та нейтралізувати критику. По суті, це боротьба з незручними журналістами, а інші, щоб були зручні і ручні”, – резюмував Томіленко.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківську обговорювали проблеми реабілітації неповнолітніх злочинців

В Івано-Франківську обговорювали проблеми реабілітації неповнолітніх злочинців (відео)

В Івано-Франківську на круглому столі представники правоохоронних органів, юристи, освітяни та психологи підвели перші підсумки впровадження системи медіації для підлітків, які вчинили злочини, — підхід, що дозволяє примирити сторони і…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Військовим передали новий мобільний банно-пральний комплекс, виготовлений в Івано-Франківську

Військовим передали новий мобільний банно-пральний комплекс, виготовлений в Івано-Франківську (фото)

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виготовив та передав 711 бригаді розмінування спеціально обладнаний мобільний банно-пральний комплекс, що забезпечить військовослужбовцям належні гігієнічні умови на передовій.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як голосували нардепи від Івано-Франківщини за постанову Верховної Ради про проведення виборів після завершення війни

Парламент України 268 голосами ухвалив постанову про підтримку демократії в умовах російської агресії, в якій зазначено, що президентські вибори відбудуться після встановлення миру, а наразі мандат чинного президента залишається легітимним.

ПЕРЕГЛЯНУТИ