Існує декілька типів автомобільних килимків, які використовуються автомобілістами:
- текстильні;
- гумові.
Тепер розберемося, у чому полягають особливості кожного з типів і чим вони відрізняються.
Для початку варто зауважити, що текстильні автомобільні килимки не отримали однакового з гумовими поширення, що може бути обумовлено досить жорсткими погодними умовами. Текстильні килимки вимагають більших витрат часу на очищення і висихання. Серед переваг можна виділити набагато привабливіший зовнішній вигляд, завдяки чому, використовуючи текстильні автомобільні килимки, можна домогтися створення комфорту в салоні та не нашкодити дизайну інтер’єру загалом. Окрім того, такі комплекти килимків пропонуються в декількох варіаціях кольорів, чого не можна сказати про гумові килими. Таким чином можна обрати комплект, який буде відповідати основному кольору салону або кольору дрібних деталей. Охочих придбати такі килими варто попередити про особливість, на яку варто звернути увагу: наявність гумової підкладки. Вона дозволить даним автотоварам утримувати вологу, не пропускаючи її на дно салону. Якщо ж автовласник вирішить обзавестися виробами без підкладки, йому краще використовувати їх лише в теплу пору року, коли кількість опадів є мінімальною.
Категорія гумових килимків часто включає й інші види полімерних виробів. Тобто гумовими можуть назвати поліуретанові, резино-пластикові та інші. Вони практичні, мають добрі вологонепроникні властивості, однак не можуть похвалитися зовнішньою привабливістю. Часто це стосується недорогих комплектів з високим бортом, часто вітчизняного виробництва, де на жаль, крім практичності виробів, виробник не враховує аспект естетичності. Не дивлячись на це, саме такі килимки отримали найбільше поширення. За ними просто доглядати, вони маєть довгий термін служби, а саме головне – відмінно виконують свої функції. Саме такі вироби виготовляються у найбільшій кількості, тож обрати комплект відповідно своєму авто стає простіше.
Як можна помітити, кожен з вищеприведених типів має як плюси, так і мінуси. Зваживши це, кожен автомобіліст може визначитися з тим, які саме килими більше підійдуть йому та його транспортному засобу. В завершення можна порекомендувати купувати не залежно від матеріалу саме модельні килимки, які були зроблені за лекалами для кожного конкретного авто і які повторюють форми, лінії підлоги у салоні. Таким чином, буде забезпечена ще більш якісний захист.