Дізнатись більше про їх особливості можна тут: https://panama.ua/categorys/76271/. Проте існують іграшки, які завжди немов поза часом: наприклад, конструктор Лего, настільна гра “Монополія”, плюшевий ведмедик Тедді. Ми зібрали найцікавіші подробиці про деякі з них.
Перша іграшка в історії людства
Під час розкопок поблизу Нідерландського містечка Квінтелуйхене було знайдено кам’яне рубило, що за формою нагадує маленьку сокиру. Його довжина – усього 4 сантиметри та вага не більше 17 грам. Вченим вдалось визначити вік знахідки – більше 250 тисяч років. За їх припущеннями, це найдавніша іграшка в історії людства.
Йо-йо: еволюція впродовж 2500 років
Перші згадки про цю іграшку, що складається з двох однакових за діаметром дисків, скріплених між собою віссю, на якій надягнута мотузка, датуються 500 роком до нашої ери. Філіппінці використовували її навіть як зброю. Проте справжній пік популярності йо-йо припав на кінець 20-початок 21 сторіччя. Це іграшка, принцип дії якої заснований на механічній інерції обертання дисків-котушек та взаємодії з ниткою. Безліч стилів гри, можливість виконувати трюки, в процесі гри розвиваючи координацію, дрібну моторику рук та тіла загалом робить цю іграшку також непідвладною плинові часу.
Конструктор LEGO
Першість у виробництві автомобільних шин належить зовсім не гігантам світового автопрому. Статистика свідчить, що найбільше автопокришок виготовляє компанія LEGO – для оснащення іграшкових колес для конструкторів. А чи знали ви, що взявши всього 6 деталек з будь-якого конструктора, можна скласти близько 120 мільйонів унікальних комбінацій?
Інженери LEGO також дбають про безпеку своїх іграшкових конструкторів. Для забарвлення всіх деталей у певний колір на виробництві використовується спеціальна фарба, яка добре контрастується на рентгенівських знімках. Якщо по необережності малюк проковтне навіть найдрібнішу детальку конструктора – при пошуку її з допомогою рентгенодіагностики лікарі зможуть точно встановити її знаходження у шлунково-кишковому тракті.
Лялька Барбі
У цієї іграшки є повне ім’я – Барбара Міллісент Робертс та офіційний день народження – 9 березня 1959 року. За більш, ніж 60 років від моменту створення, лялька “освоїла” більше ста професій, кардинально змінювала зовнішність, національність, ставала вагітною, набирала зайву вагу, навіть опинялась у інвалідному візку… Якби вона була людського зросту, параметри її тіла становили б 39-23-33. При цьому її шия була б у два рази довше людської. І все ж ця лялька, мабуть, ніколи не вийде з моди.
Ведмедик Тедді
Історія появи цього м’якого улюбленця дітей по всьому світу тісно пов’язана з ім’ям 26 Президентом США Теодором Рузвельтом. У 1902 році під час полювання у штаті Міссісіпі мисливцям ніяк не вдавалось вполювати жодну тварину. Тоді заради азарту було вирішено загнати раніше виловленого чорного ведмедя, далі – прив’язати до дерева та застрелити. Проте Рузвельт відмовився від цього, вважаючи це не тільки не спортивним вчинком, але й жорстоким по відношенню до беззахисної тварини. Ця історія перекочувала на шпальти газети Washington Post з карикатурним зображенням ситуації. Вона вразила нью-йоркського підприємця Моріса Мічтома, власника магазина іграшок, який і вирішив виготовляти м’яких ведмедиків, назвавши їх на честь очільника Сполучених Штатів.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!