рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Я ніколи не бачив такої води, – історія туриста, який перевернувся на каяку в Пруті (фото)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Один із них не справився з великою водою і перевернувся. Про те, хто допоміг врятуватися, чоловік розповів у студії Суспільного.

Володимир Притула – каякер із дворічним досвідом, у водному туризмі він більше п’яти років. Займається у львівській каяк-школі та спеціально їздить із командою по Україні, за кордон, щоб сплавлятися по ріках.

– Опишіть, будь ласка, як саме усе відбувалося?

– Ми мали виїзд на чотири дні у Карпати, і це був наш останній прохід перед тим, як їхати додому. Це було у неділю і, я вам скажу, за п’ять років, як я у водному туризмі, я ще ніколи не бачив такої води. Ми плили на ріці Прут, на її частині після яремчанського водоспаду “Пробій” – це секція вздовж міста Яремче. Довжина маршруту – до трьох кілометрів, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

– Ви свідомо чекали такої великої води?

– За годину до того ми вже раз пропливали цю секцію, і тоді води було менше, у нас ніхто навіть не перевернувся. Коли сплавлялися вдруге, то рівень води зріс десь на 20 сантиметрів за годину, пішли колоди, сміття. Але у нас підготовлена професійна команда, у якій усі знають, що робити, тож ми свідомо ще раз ішли на цю секцію. Втім, виявилося, що деякі місця неможливо обплисти, і тому мене перевернуло.

В екстремальному каякінгу є такий елемент, як “ескімоський переворот”. Коли тебе перевертає, то цим маневром ти маєш стати назад “на рівняки” – і собі іти. Мені не вдалося цього зробити, бо в шолом прилетіла колода, я виліз з човна. А далі наші старші хлопці, які мають більше досвіду, починали рятівні роботи. Це для нас абсолютно штатна ситуація, ми відпрацьовуємо її і на березі, і на рівній воді перед тим, як виїжджати на річки. Кожен із нас має рятувальні навички.

– І як це закінчилося?

– Мене пришвартували до берега, це називається “зачалили”. Зазвичай, при таких екстремальних роботах на річках є спокійні суводі, куди можна стати і перевести людину, яка вилізла із човна. Але таких місць не було, тому мене зупинили вже біля берега, де ми знайшли більш-менш спокійне місце, на якому я міг стати ногами, зачепитися за гілки та спокійно вийти. Весло втратили, а човен десь за годину знайшли місцеві.

– У якому стані ви та ваші колеги?

– Всі абсолютно здорові, ніяких травм. Спокійно закінчили сплав, зібрали спорядження і роз’їхалися, хто в Київ, хто куди. Ніхто не потонув. У Яремчі вже пішов слух, що човен виловили, а я втонув. Але я живий-здоровий.

– А чи у вас були схожі сплави?

– У такій воді до цього ще не було. Але ми оцінили ризик, як можливий. Тобто, коли ми розуміємо, що ризик того не вартує, то ніхто у воду не лізе. Якщо б ми побачили, що пливуть не тільки дерева, а й каміння, земля, що вода схожа на глину, то ніхто би не пішов у таку воду. Вода була прохідна, єдине, не потрібно було перевертатися, бо ставати назад на рівне дно у такій воді досить важко.

Ми професійно займаємось каякінгом. Мали серйозні сплави в Австрії і Грузії, але під час паводків ще не плили. Скільки ми не сплавлялися у Карпатах, такого рівня води ще не бачили. Те, що зараз відбувається із паводком у Карпатах, – це страшно. Хочемо, щоб не думали, що людям горе, а ми розважаємося. Ми, в принципі, їздимо за великою водою, але те, що вона буде настільки великою, ніхто не очікував.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Кров холоне в жилах: екстремал на каяку під час повені пройшов водоспад у Яремче (відео)

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ