реклама

Як проходить процедура купівлі-продажу нерухомості?

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Перше питання, яке виникає: до кого звернутися, щоб оформити договір купівлі-продажу нерухомого майна? Наприклад, це може бути квартира, будинок, земельна ділянка, виробниче приміщення тощо. У даному випадку необхідно шукати кваліфікованого нотаріуса. Якщо ж Ви хочете скористатися послугами надання консультації нотаріуса онлайн або отримати нотаріальний документ безпосередньо у нотаріальній конторі, то можете звернутися до Ольги Радзієвської. Ви зможете дізнатись як підготуватись до правочину, які документи подати, які податки та збори необхідно сплатити та коли, щоб підрахувати орієнтовну вартість оформлення купівлі-продажу будинку, квартири. Також можна дізнатись ціну та істотні умови договору дарування квартири, будинку у тому випадку, якщо у Вас є намір подарувати власну нерухомість рідній чи близькій людині або іншій особі. Дуже важливо розуміти, як проходить сама процедура купівлі-продажу, на ній пропонуємо зупинитися більш детально.

Отже, основні нюанси, про які піде мова у статті:

  • документи, необхідні для оформлення договору;
  • різниця між попереднім та основним договором;
  • процедура оформлення угоди;
  • процедура розрахунку між продавцем і покупцем.

Процедура купівлі-продажу: основні нюанси

Перш за все, давайте з’ясуємо: яким нормативно-правовим актом регулюється така процедура? Ціла глава N54 Цивільного кодексу України присвячена відносинам з купівлі- продажу, Законом України № 952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» роз’яснено процедуру реєстрації права власності, в тому числі внаслідок цивільно- правових угод. Ви можете самостійно ознайомитися з цими нормативно-правовими актами, а можете звернутися до кваліфікованого нотаріуса, який пояснить усі деталі заключення договору між продавцем та покупцем та момент виникнення права власності.

Дуже важливо розуміти, як відбувається сама процедура переходу майна від одного власника до іншого. Припустимо, Ви вирішили продати квартиру у місті Дрогобич. Ви маєте право заключати з покупцем 2 види договору – попередній та основний. Попередній договір – це договір про наміри, просто фіксує документально домовленість між 2-ма сторонами про купівлю-продаж квартири. Він укладається в тому числі у випадку, коли усієї суми на руках у покупця ще немає, або немає усіх продавців на місці, потрібно зачекати. У попередньому договорі чітко прописується сума внесеного завдатку, який покупець дає продавцю квартири. Ще один нюанс, який вказується – це ціна квартири, а також дата, коли буде підписано основний договір та коли продавець повинен буде звільнити квартиру.

Що ж таке основний договір та які документи потрібні для оформлення договору купівлі-продажу? Саме він підтверджує факт переходу права власності на квартиру (у нашому випадку) від однієї особи до іншої. Серед основних документів, які потрібно надати нотаріусу – оригінал документу про Ваше право власності на квартиру, паспорти та ІПН продавця і покупця, звіт про експертну грошову оцінку квартири, а також техпаспорт. Весь перелік документів зможе назвати Ваш нотаріус, виходячи з конкретної ситуації. Нотаріус також проінформує, які вимоги до форми розрахунків між сторонами, враховуючи вимоги нормативних актів, що регулюють фінансову та банківську діяльність. Після того, як відбувся розрахунок між 2-ма сторонами, нотаріус завіряє основний договір.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Студенти Фахового коледжу УКД - переможці ІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт

Студенти Фахового коледжу УКД – переможці ІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт

Студентки Фахового коледжу Університету Короля Данила Софія Савчук та Христина Багрій стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську військові закликають зупиняти рух в місті під час хвилини мовчання

В Івано-Франківську військові закликають зупиняти рух в місті під час хвилини мовчання

Військові закликали запровадити зупинку транспорту в Івано-Франківську під час хвилини мовчання, аби вшанувати пам’ять за загиблими у війні. Подібна практика вже давно існує в інших містах, зокрема у Львові, Рівному,…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Військовий з Івано-Франківщини вже понад 10 років стоїть на захисті України у складі бригади "Едельвейс"

Військовий з Івано-Франківщини вже понад 10 років стоїть на захисті України у складі бригади “Едельвейс”

Головний сержант медичної роти 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Андрій Гусак ділиться досвідом порятунку побратимів на передовій та розповідає про шлях від програміста до військового медика.

ПЕРЕГЛЯНУТИ