Na’Vi Dota 2
У багатьох організаціях були проблеми зі складом, і завдяки карантину команди отримали час для їх комплектації. Не виключенням став український колектив Na’Vi. Вони розпустили склад по Dota 2, прибравши мідера команди і четвірку. На їх місце прийшли молоді та перспективні гравці immersion і young G. Внаслідок того, що зараз немає LAN-турнірів, у хлопців є шанс звикнути й зігратися між собою. Головним завданням команди залишається потрапляння на чемпіонат світу The International, який перенесений на невизначений термін і команда отримала час для налагодження гри.
Na’Vi CS:GO
Склад Na’Vi з CS:GO по накопиченню вдало провів усі онлайн турніри, вигравши WePlay! Clutch Island, Gamers Without Borders і відмінно провівши DreamHack Masters, зайнявши 4 місце. В один момент вони навіть займали 1-е місце в рейтингу HLTV, але зараз знаходяться на 4 місці через невдалі останні результати.
Звичайно, відсутність LAN-турнірів не йде на користь молодим гравцям, у яких немає досвіду гри на галасливих аренах, зате дає час підвищити свій рівень, граючи онлайн турніри. Наприклад, молодий склад під керівництвом відомого гравця Zeus – pro100, показує непогані результати і займає гідні місця на турнірах Tier-2 рівня.
Час для розвитку
Безумовно, організатори турнірів втрачають гроші від неможливості провести змагання з глядачами, бо на таких турнірах крім квитків за вхід, продається різноманітний мерч і реклама від сторонніх компаній. Звичайно, і на онлайн турнірах можна рекламувати будь-які товари, букмекерські контори, доставки та інше, але платять за це менше, це ми можемо бачити за рівнем призових на онлайн турнірах, вони значно нижчі ніж на LAN-турнірах.
Звичайно, не все так погано, онлайн турніри легше провести і тому організатори зараз беруть кількістю і, як не дивно, на якості це не позначається, студії прекрасно працюють і трансляції дуже цікаві.
Наприклад, київська студія WePlay!, яка завжди оригінально підходила до організації своїх турнірів, отримала приріст глядачів на своїх трансляціях більше 50%. Якщо до карантину на їх трансляціях було 5-10 тисяч глядачів, то під час карантину глядачів було 20-25 тисяч, а це гроші.
Зараз у студій є можливість зайти на новий ринок, а саме на територію гри Valorant і Apex. WePlay! вже почали підготовку до трансляцій турнірів цих ігор, а це нова аудиторія і як підсумок прибуток.
Висновок такий: в цілому коронавірус не вплинув на фінансовий стан організаторів і організацій, вони просто перейшли в онлайн, збільшивши число переглядів і продукованого контенту. Але так не може тривати постійно, оскільки відчуття від перебування на арені неможливо замінити онлайн трансляцією. Багато хто отримав шанс на перебудову без втрати в плані турнірів, але звичайно довго без досвіду ігор на LAN-турнірах теж не можна.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!