реклама

Як влаштувати поверхневий дренаж: корисні поради

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Поверхневий дренаж – це дуже важливий захід, навіть тоді, коли ґрунт не накопичує рідини. Він є ключовим, щоб уникнути агресивного впливу на фундамент будівлі ґрунтових вод у періоді паводків та інтенсивних опадів. Коли мова йде про  території, де раніше були болота, торфяники, глиноземи або піщані кар’єри – потрібна потужна дренажна система.

Перед облаштуванням дренажної системи необхідна оцінка кожної конкретної ситуації і виявлення причин появи води. Вони можуть бути найрізноманітнішими:

  • наводнення і схильність до повноводдя;
  • особливості ґрунту;
  • рельєф місцевості;
  • близьке розташування рік і водойм;
  • високий рівень ґрунтових вод

Для захисту від повноводдя, сезонного або ж короткотермінового, використовуються дамби, які споруджуються одразу в декількох місцях.

Щоб вирішити проблему заболоченості, рівень землі піднімають, споруджуючи насипні ділянки. У цьому випадку питання вирішується лише на кілька сезонів. Тому, для більшої ефективності та надійності, потрібно споруджувати дренажну систему.

При перенасичення вологою, коли поруч знаходяться підземна річка або водойма, а також в сезон дощів і танення снігів, ґрунтові води займають собою всі вільні території. У такій ситуації вода буде стояти, поки сама не випарується.

На таких ґрунтах як глина і суглинок, утворюється так звана «верховодка». Ці ґрунти не мають хорошої проникності водою і від великої кількості води їх частинки розширюються, утворюючи єдиний водонепроникний  прошарок і вода залишається до повного висихання.

Є два способи для боротьби з цим:

  • поліпшити глинисті ґрунти, зробивши їх більш пухкими, додавши пісок і органічні добрива. На невеликих ділянках це зробити не складно;
  • відведення води за межі за допомогою системи осушення;

Є методика вертикального або горизонтального ґрунтового дренування. Вертикальне – не дає волозі йти в ґрунт і накопичуватися у водотривкому глиняному пласті, а горизонтальне – не дозволяє воді скупчуватися на поверхні.

У чому особливості дренажних комунікацій

Дренаж являє собою мережу комунікацій, призначених для відводу ґрунтових вод з метою підвищення якості ґрунту (що особливо важливо при створенні гарних умов для рослинництва) і безпеки експлуатації будь-яких споруд.

При відсутності природного дренажу застосовують штучні системи. Їх два види:

  • глибинні
  • поверхневі

Вони являють собою комплекс водоприйому і водовідведення – спеціальних лотків і ровів. Для пристрою глибинних вертикальних мереж в якості водовідводів використовуються спеціальні трубки з отворами, що встановлюються вертикально і проходять крізь водоносні шари ґрунту.

Вода направляється в нижні шари ґрунту або виводиться за межі території. Даний вид дренажу вимагає серйозних геолого-геодезичних вишукувань, щоб витрати не були марними. Вертикальний дренаж не підходить для територій зі змішаними, неоднорідними ґрунтами.

Поверхневий дренаж

Це самий бюджетний вид дренажних робіт, і він спрямований просто на виведення зайвої рідини безпосередньо з поверхні ґрунту. Він користується популярністю через найменші витрати (і фізичних, і матеріальних) на облаштування.

Як правило, в більшості випадків достатньо мінімальних робіт: невеликих траншей, які можна викопати самостійно за допомогою примітивних механізмів. Лише в особливих випадках використовується габаритна будівельна техніка. Іноді, канави забезпечують лотками для збору рідини. Інтернет-магазин  МБ-Трейд забезпечить вас професійними системами лінійного поверхневого водовідведення.

Поверхнева система осушення полягає в наступному:

  • одинарні канали навколо периметра ділянки;
  • обхідні – по всій запланованій території;
  • траншеї-борозенки – неглибокі канали, наявні між клумбами або грядками.

Пристосування, які відводять воду від будівель (водостоки дахів і жолоби), є частиною дренажної системи. Вони можуть бути відкритого і закритого типу.

Водозбірником можуть бути:

  • вуличні канави і яри;
  • колектори дощової каналізації;
  • природні водойми.

Поверхневі дренажні системи найчастіше використовуються на земельних ділянках, призначених для садівництва і городництва. В інших випадках потрібні більш конструктивні методи.

 

 

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну

В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну (фоторепортаж)

Сьогодні, 24 лютого, в Україні відзначають треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в нашу державу. Однак цьогоріч українці вперше святкують нове свято – Національний день молитви. В Івано-Франківську відбулися заходи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Двоє мешканців Івано-Франківщини намагалися нелегально потрапити до Румунії

Двоє мешканців Івано-Франківщини намагалися нелегально потрапити до Румунії (фото)

Поблизу кордону з Румунією прикордонники затримали порушників з провідником. Двох жителів Івано-Франківщини та одного – Львівщини супроводжував 19-річний житель села Вишково, що на Закарпатті.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Надвірнянська лікарня через суд поверне чверть мільйона гривень, переплачених за електроенергію

Надвірнянська лікарня через суд поверне чверть мільйона гривень, переплачених за електроенергію

Господарський суд м. Києва задоволив позов Надвірнянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Надвірнянської міської ради про визнання недійсними додаткових угод до договору постачання електричної енергії та стягнення зайво…

ПЕРЕГЛЯНУТИ