реклама

Десятки років, мільйони гривень. Історія трьох мостів-довгобудів на Прикарпатті

реклама

Суспільне Карпати зібрало інформацію про мости-довгобуди, історії будівництва яких вже стали знаковими для регіону, пишуть Версії.

Міст у Сівці-Войнилівській (1994 рік)

Міст через річку Дністер у селі Сівка-Войнилівська – один із найстаріших мостів, які на сьогодні будуються на Прикарпатті. Його почали зводити ще у 1994-му році.

Суспільне 

Міст у Сівці-Войнилівській. Фото: Суспільне Карпати

Він з’єднує Калуський та Галицький райони. Загальна вартість – 84 мільйони 700 тисяч гривень.

Будівництво відновилося у серпні минулого року.

За словами сільської голови Сівки-Войнилівської Оксани Галки, зараз роботи завершуються. Міст планують здати наприкінці вересня цього року.

До слова, неподалік на Калущині є ще один довгобуд. 11 років тут будують міст, що з’єднує села Мошківці та Сівку-Войнилівську. Міст зруйнувала повінь у 2008-му році. Новий почали будувати у 2009-му році, проте згодом закінчилися гроші – і роботи зупинили.

30-го травня в селі Мошківці Калуського району через зруйнований міст померла жінка – швидка допомога не змогла вчасно доїхати до її домівки.

Міст у селі Боднарів (2006 рік)

Міст через річку Луква у селі Боднарів Калуського району – ще один із десятків прикарпатських довгобудів. Його почали споруджувати у 2006-му році. Тоді були здійснені основні роботи з будівництва лівої половини проєктованого мосту. Але через брак грошей в 2010-му році будівництво зупинили.

ПБС

Міст у селі Боднарів Калуського району. Фото: ПБС

У 2017-му році на замовлення Служби автомобільних доріг для мосту виготовили проєктно-кошторисну документацію, зробили експертизу, а також провели тендер. Роботи проводить фірма ПБС. Вартість ремонту – майже 74 мільйони 886 тисяч гривень.

Міст планують завершити до кінця грудня 2021-го року.

Міст на Пасічну (2016 рік)

Камінь під будівництво моста на Пасічну заклали у травні 2016-му році. У 2017-му тендер виграло ТОВ “Мостобудівельний загін № 112”. Початкова вартість мосту становила 120 млн грн. Згодом вона зросла до 178 млн. Через брак грошей влітку 2019-го року будівництво призупинили. Після року простою роботи відновили. Зараз міст готовий на 80%.

Будують міст за гроші з міського бюджету. Причина, чому будівництво затримують, – цьогорічне недофінансування освіти, охорони здоров’я та інших галузей, пояснює міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

“Ніхто нас не зрозуміє, коли ми не будемо виплачувати заробітню плату, а будемо будувати міст. Тому ми максимально, що могли цього року, ті кошти спрямували на будівництво моста” – говорить міський голова.

Будівництво моста на Пасічну. Фото: Cуспільне Карпати

Зараз масштабних робіт тут не ведуть. За словами міського голови, відновлять їх наприкінці вересня. Аби завершити будівництво, місто планує взяти кредит в Укргазбанку на 500 млн грн. Половину з цих грошей спрямують на інші інфраструктурні об’єкти.

Будівництво моста на Пасічну. Фото: Cуспільне Карпати

Руслан Марцінків сподівається, що міст введуть в експлуатацію у 2021-му році. Наразі міська влада оголосила тендер на будівництво розв’язки моста.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ