“Не виконується 99 стаття Конституції, щодо якої Нацбанк зобов’язаний утримувати гривню на стабільному рівні. Це його головна задача і те, що відбувається – це наслідки відповідної політики Національного банку”, — розповів кандидат економічних наук Невмержицький в ефірі Українського радіо.
За його словами, є об’єктивні економічні закони, які діють, незважаючи на волю людей, проте держава має своїм обов’язком утримувати стабільний показник валюти, пише Суспільне.
“Сьогодні курс 28 гривень, в бюджеті записано 29,5 гривень. Тобто не було жодних підстав зазначати в бюджеті показник, який перевищує курс, який був на момент прийняття бюджету. Тепер в нас залишилося лише кілька місяців до кінця року, коли ми будемо рахувати показники, і в нас одна гривня залишається до того курсу, який заплановано в бюджеті. Якщо порахувати бюджет України в доларах по 28 гривень і по 29, то різниця буде в 1 мільярд 300 мільйонів доларів. Це величезна сума для всієї економіки. Якщо говорити про ВВП, то множимо цю цифру на 5, тобто йдеться більше, ніж про 7 мільярдів доларів. Це більше, ніж МВФ має надати нам протягом п’яти років”, — наголосив Невмержицький.
Експерт назвав облігації внутрішньої державної позики (державні запозичення) та інтервенції центрального банку головними інструментами, які впливають на курс гривні, зокрема, зростання попиту на гривневі облігації діє як економічний фактор і сприяє зміцненню гривні.
Водночас Невмержицький назвав фіксований курс гривні також неправильним, оскільки негативним наслідком такого курсу є неринкова міра, а якщо фіксований курс один, а ринковий – інший, — це погано. На думку експерта, у 2021 році курс долара не буде значно відрізнятися від того, який передбачений в Державному бюджеті (29,1 гривні за долар).
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!