рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Корисні поради: як обрати мікрохвильову піч

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Давайте поглянемо на сучасні мікрохвильовки і розберемося, в чому вони обігнали своїх предків, а що залишилося незмінним. А заодно визначимося, як підібрати мікрохвильову піч, яка б максимально точно відповілала вашим потребам.

Як обрати мікрохвильову піч

Принцип роботи мікрохвильовок

Серцем мікрохвильовій печі є магнетрон:  як повідомляє Вікіпедія «електронний прилад, що генерує мікрохвилі при взаємодії потоку електронів з електричною складовою надвисокочастотного поля в просторі, де постійне магнітне поле перпендикулярно постійному електричному полю».

Що це означає на практиці? Мікрохвилі являють собою електромагнітне випромінювання надвисокої частоти, яке передає свою енергію молекулам, тим самим змушуючи їх рухатися швидше (тобто, збільшуючи температуру). Електрична компонента електромагнітних хвиль прискорює рух молекул, що володіють дипольним моментом, а оскільки найбільш поширеними в харчових продуктах дипольними молекулами є молекули води, то випромінювання в основному нагріває в будь-якому продукті саме воду.

Розібравшись з принципами роботи мікрохвильовки, стає легко зрозуміти, що ні про яку додаткову «шкоду здоров’ю», яку може заподіяти їжа, розігріта або приготована в мікрохвильовій печі, мови, звичайно ж, йти не може. Єдиний ефект, який мікрохвилі надають на їжу – це звичайне нагрівання.

Окремовстановлювані чи  вбудовані мікрохвильові печі

Приступаючи до вибору мікрохвильової печі, перше, з чим потрібно визначитися – чи буде ваша мікрохвильовка вбудованою в кухонний гарнітур чи стояти окремо. Вбудовані мікрохвильові печі зазвичай купуються на етапі проектування кухні, оскільки згодом спроба «вбудувати» прилад в невідповідне місце може обернутися досить істотними витратами сил і часу.

Окремовстановлювані мікрохвильовки розміщують на столі чи кухонних меблях, їх легко перенести в інше місце або прибрати на тривале зберігання (наприклад, у разі, якщо мікрохвильовкою користуються рідко, а вільне місце потрібно для розміщення інших кухонних приладів).

Важливо на етапі вибору мікрохвильовки визначитися з її місцем розташування на кухні та чи зручно буде нею користуватися. Мікрохвильова піч BOSCH – це надійність, потужність, високоякісні матеріали та максимальна зручність використання.

Габарити і розмір робочої камери

Наступний очевидний параметр, з яким досить легко визначитися – це розмір робочої камери мікрохвильовки і безпосередньо пов’язані з цим габарити самого приладу. Від розміру мікрохвильовки залежить, скільки порцій їжі вона зможе розігріти (або приготувати) за один раз. Вважається, що для невеликої сім’ї вистачає місткості до 20-23 літра, для трьох або чотирьох осіб – 25-28 літрів.

Більш об’ємні мікрохвильовки має сенс розглядати лише в тому випадку, якщо ви добре розумієте, навіщо вам це потрібно. Наприклад, якщо точно знаєте, що будете готувати в мікрохвильовці або регулярно розігрівати великі порції за один раз.

Потужність

Потужність мікрохвильовки – досить важливий, але далеко не першорядний параметр. Незважаючи на те, що на ринку можна зустріти як мікрохвильовки-малятка, з потужністю мікрохвиль всього в 500 Вт, так і потужні вбудовані прилади, які споживають 1500 Вт, в більшості випадків потужність приладу підібрана відповідно до його розмірів. Тобто вона майже завжди виявиться достатньою для виконання поставлених перед нею завдань.

Якщо ж ви все-таки вирішили поцікавитися цим параметром, то не забувайте, що нерідко зазначена на коробці потужність – це сумарна потужність мікрохвиль, гриля і конвекції. Саме на ці значення потрібно орієнтуватися, якщо ви підбираєте мікрохвильовку виходячи з навантаження, яку допускає ваша електромережа. Якщо ж вас цікавить потужність безпосередньо мікрохвиль, то в пошуку цієї інформації, можливо, доведеться скористатися  інструкцією.

У мікрохвильових печах середнього розміру потужність мікрохвиль знаходиться, як правило, в межах 1000 Вт – і цього відмінно вистачає для всіх завдань.

Внутрішнє покриття камери

Внутрішні стінки мікрохвильовки можуть бути покриті емаллю, керамікою, біокерамічною емаллю або нержавіючою сталлю.

Найбільш поширені на сьогоднішній день емалеві покриття, які є відносно недорогими і при цьому нескладними в очищенні. Їх досить складно пошкодити, але відносно легко підтримувати в чистоті. Правда, емалеві покриття не люблять тривалий вплив високих температур, тому в більш потужних і дорогих моделях можна частіше зустріти покриття з кераміки і біокераміки. Такі покриття складно подряпати, на ньому майже не залишається нагару.

Найбільш міцним, але водночас складним у догляді є сталеве покриття. Воно з легкістю витримує будь-які температури, однак так само легко збирає плями жиру. Відтерти жирові плями абразивною губкою при цьому не вийде: на сталевий стінці залишаться добре помітні подряпини.

Управління та вбудовані програми

Управління у сучасних мікрохвильовок може бути механічним (виконане у вигляді обертових круглих рукояток і кнопок), електронним кнопковим (зазвичай виглядає як кілька кнопок з цифровим екраном), або сенсорним (заснованим, як неважко здогадатися, на сенсорних, а не механічних, кнопках).

Механічне управління відрізняється простотою і низькою ціною, але дещо обмежує користувача у виборі відповідних режимів. Мікрохвильові печі з електронним кнопковим управлінням, як правило, мають вбудовані програми для розігріву або приготування різних страв.

Мікрохвильові печі з сенсорним управлінням забезпечують доступ до максимального набору корисних функцій, дозволяючи максимально гнучко налаштувати швидкість і час розігріву, або режим приготування певного блюда. Та й в догляді сенсорна панель виявиться простіше (бруд не потрапить в щілину між кнопками і корпусом приладу).

Звукове сповіщення (як і вбудоване підсвічування камери) на сьогоднішній день є практично у всіх моделей. А ось управління за допомогою смартфона або додаток-компаньйон, що містить рецепти та іншу корисну інформацію – лише у найбільш «просунутих» моделей (або тих, які хочуть виглядати такими).

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківську виділили 15 мільйонів гривень на конкурс проєктів розвитку громади

В Івано-Франківську виділили 15 мільйонів гривень на конкурс проєктів розвитку громади

Міська влада Івано-Франківська анонсувала старт щорічного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства із суттєво збільшеним бюджетом, вперше запровадивши окрему категорію для підтримки військових формувань.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську відзнаками нагородили військового та п'ятьох волонтерів

В Івано-Франківську відзнаками нагородили військового та п’ятьох волонтерів (фото)

На сесії Івано-Франківської міської ради відбулося урочисте вручення відзнаки “За честь і звитягу” військовослужбовцю 24-ї окремої механізованої бригади та нагородження п’ятьох активних волонтерів відзнакою “Волонтерська Доблесть”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Мешканець Косівщини зберігав з метою нелегального збуту 7 тонн етилового спирту

Мешканець Косівщини зберігав з метою нелегального збуту 7 тонн етилового спирту

Чоловік із Косівського району зберігав незаконний етиловий спирт на складі в Коломийському районі з метою подальшого збуту, за що йому загрожує кримінальна відповідальність за статтею про незаконне виготовлення підакцизних товарів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ