І при цьому пам’ятати, що не одним Луксором і пірамідами Гізи славиться ця земля. Мандрівників чекають біблійні пам’ятки, спадщина фараонів, побут аборигенів-кочівників і не розрекламовані перлини місцевої природи https://poihalyznamy.com.ua/countries/egypt/.
Пропонуємо топ небанальних речей, які варто зробити у Єгипті
- Побачити Анубіса і Себека римських катакомбах
Тільки найвідважніші насмілюються спуститися в катакомби Ком аш-Шавкафа в Олександрії. Побудовані ще на самому початку нашої ери римлянами, катакомби займають три підземні рівні, з’єднаних крутими сходами. На жаль, зараз доступний тільки верхній ярус, інші два залиті водою.
Катакомби – це старовинний підземний некрополь з низкою поховань (урнами і усипальнями), залами для поминань і проведення похоронних ритуалів. Вся ця пишнота прикрашена в трьох стилях: єгипетському, римському та грецькою. Особливо виділяються поховання-колодязі, а в центрі є унікальна могила-капела, під охороною статуй Анубіса і Себека, одягненими в традиційні давньоримські обладунки.
- Зустріти світанок на горі Мойсея
Пізно ввечері люди з різних країн приїжджають до гори Синай і починають сходження до вершини. Є два варіанти підйому: по “Сходах покаяння” з 3750 кам’яних сходинок з джерелом Пророка посередині шляху або по “верблюжій стежці” – 8-кілометровому серпантину. Останній етап підйому – “Чернечі сходи”.
З урахуванням того, що маршрут туристичний, на шляху є місця для відпочинку та торгові намети. Вночі люди гріються біля вогнищ на вершині Синайської гори, але все одно треба подбати про теплий одяг. Сенс усієї дії – дочекатися сходу сонця. Заради фантастично красивого світанку над морем варто півночі підійматися вгору по крутому схилу.
- Дізнатися, що знаходиться на місці Олександрійського маяку
На фундаменті одного з Семи чудес світу – Олександрійського маяка – в XV столітті побудували форт, який охороняє вхід до міської бухти. Форт Кайт-Бей представляв традиційну мусульманську вежу-фортецю з бійницями, що дозволяли стріляти в бік моря.
Однак сучасний вигляд фортеці – це результат реконструкції (фортеця сильно постраждала під час боїв в XIX столітті). Від старовинного маяка залишився фундамент, а від форту – стіни, з яких відкриваються приголомшливі види на море і Олександрію. Туристам можна вільно гуляти по приміщеннях, підземеллях, внутрішньому дворі і виходити на фортечні стіни. Можна зайти в музеї Моря і Морський біології, а також заглянути в старовинну мечеть. І пам’ятайте, внизу ще залишилися камені від Олександрійського маяка.
- Поринути у підводний світ
Багатокілометрові різнокольорові пляжі парку Абу-Галум так і ваблять пустельністю, прозорою водою Червоного моря. А гори стоять як бар’єр від зовнішнього світу, даруючи можливість повноцінно насолодитися неймовірною красою єгипетської природи. Абу-Галум – справжній подарунок для любителів сноркелінгу і дайвінгу. А все завдяки Блакитний дірі з її фантастичним кораловим рифом, рідкісними видами риб і молюсків. Та й у самому парку ростуть дуже рідкісні і ендемічні види рослин.
Вилазку в Абу-Глаум зазвичай поєднують з відвідуванням сусіднього парку Рас-Мохаммед. Море і рифова стіна цього місця колись вразили самого Жака-Іва Кусто. Тут теж багато незвичайних риб, а якщо пощастить, поруч будуть плавати черепахи.
- Відчути себе фараоном під час круїзу по Нілу
По Нілу туристів возять з розмахом – як раніше фараонів. Тільки тепер під ногами палуба комфортабельного лайнера і всі блага цивілізації. У круїз можна відправитися навіть на вихідні.
Багатоденні круїзи включають в програму найяскравіші та найцікавіші прибережні міста. У тому числі Каїр і храми Луксора: Луксорський і Карнакський. Обидва святилища – справжня спадщина однієї з найбільших цивілізацій планети. Ще дві цікаві пам’ятки на берегах Нілу – це старовинна гребля біля Есни (судно проходить через її шлюзи) і висічений у скелі величезний храм Абу-Сімбел з чотирма статуями єгипетських богів.
- Зробити нереальні фото у Кольоровому каньйоні
Бажаєте потрапити в дитячий калейдоскоп? Відправляйтеся в сторону Шарм-Ель-Шейха і візьміть екскурсію на джипах в Кольоровий каньйон. Це справжній лабіринт з фантасмагоричних фарб і текстурних фонів. Напевно, це рай на землі для дизайнерів, модельєрів, фотографів і любителів викласти в соцмережі красиві фото з відпочинку. Фони для фотографій будуть змінюватися кожні кілька метрів, абсолютно не повторюючись. Кольоровий каньйон – це п’ятикілометрова розколина в різнокольорових скелях пісковика, насичених різними породами (кобальт, мідь) з вкрапленнями коралів і інших мешканців стародавнього моря. Після такої поїздки можна буде жартувати, що фото зроблені під час відпочинку на Марсі.