Розглянемо, які бувають блокноти, їх розміри, способи скріплення.
Стандартні розміри блокнотів і формати
Перший момент, який необхідно продумати при замовленні фірмової поліграфії – це параметри блокнота. Від того, який розмір блокнота вам необхідний і яка його область застосування, багато в чому буде залежати його дизайн і вартість.
Зі стандартних, розрізняють наступні формати:
- А3 (42 х 29,7 см) – подібний варіант скоріше нагадує альбом для малювання і частіше використовується художниками для швидких замаловок;
- А4 (29,7 х 21 см) – даний формат блокнотів і значні розміри листів дозволяють робити таблиці і вписувати великий обсяг інформації , тому їх часто замовляють для адміністраторів і офіс-менеджерів для стаціонарного використання;
- А5 (21 х 14,8 см) – один з найбільш популярних габаритів, який не тільки дозволяє вносити великий обсяг інформації, але і з легкістю поміщається в сумку;
- А6 ( 14,8 х 10,5 см) – поліграфія такого формату дуже компактна і дозволяє всюди носити її з собой;
- А7 (10,5 х 7,4 см) – такі записники часто використовують для запису телефонних номерів або невеликих заміток.
З чого складається блокнот
Кожен виріб складається з декількох елементів, від виконання яких залежатиме його зовнішній вигляд.
Виділяють наступні складові блокнота:
- обкладинка;
- внутрішній бік;
- стикувальний елемент (скріплення).
Обкладинка
Для її виготовлення найчастіше використовують картон, шкіру або екополімерний матеріал. Шкіряна обкладинка виглядає дуже презентабельно і статусно. Однак, шкіра потребує особливого догляду, а її вартість значно дорожче інших варіантів. Блокноти зі шкіри часто використовуються як сувенірна продукція і прекрасно підходять для подарунків.
Екополімер – щільне штучне покриття, головною перевагою якого є водостійкість. Така обкладинка надійно захищає листи, проте виглядають менш привабливо, ніж шкіряна.
Картон є найбільш доступним за вартістю матеріалом, тому часто використовується при випуску великих тиражів або рекламної продукції. Він поступається за своїми характеристиками іншим матеріалам, однак дозволяє втілити в життя будь-яке дизайнерське рішення.
Додатково обкладинка може бути обладнана невеликими кишенями для візиток.
Внутрішній блок
Щільність паперу багато в чому визначає якість готового виробу, так як від неї залежать товщина і міцність листів. Чим вища щільність, тим товстішим і дорожчим буде блок для записів. Кількість листів також впливає на зовнішній вигляд блокнота або щоденника: від того, скільки сторінок в блокноті, буде залежати спосіб їх скріплення.
Скріплення
Скріплення блокнотів найчастіше проводиться на скоби, пружину, кільця або болти. У конструкції блокнота може бути передбачена спеціальна застібка або гумка, яка буде утримувати обкладинку в закритому стані. Вона захищає блокнот від розкриття при падінні, тим самим запобігаючи втраті важливої інформації.
Способи друку блокнотів
Цифровий друк блокнотів. Використовується при малих і середніх тиражах від 1 штуки.
Офсетний друк блокнотів. Використовується при середніх і великих тиражах. Оптимальний мінімальний тираж 100 шт.
Всі види блокнотів, а також іншу поліграфічну продукцію вигідно замовляти в друкарні “Конус-Ю” https://konus-u.com.ua/, так як у виробничій компанії друк фірмових блокнотів обійдеться дешевше, ніж в агентстві або у посередників. Окрім того якість матеріалів та виконання робіт завжди на найвищому рівні. Ви можете замовити різні види друку на обкладинках і на внутрішніх сторінках блокнотів; створення стильних і фірмових виробів з нанесенням логотипів тощо.
Види кріплення блокнотів
Скріплення блокнотів може здійснюватися:
- скріплення на скобу. Блокноти, які в своєму обсязі не товщі 64 сторінок, можуть бути скріплені на дві скоби, в деяких випадках кількість скоб може змінюватися;
- скріплення пружиною. Для переплетення може використовуватися пластикова або металева пружина.
- клеєвий спосіб кріплення. Скріплення блоку з обкладинкою блокнота відбувається термоклеєм або PUR-клеєм;
- скріплення на кільця;
- скріплення на болти