рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Заразніший та лікується важче: що кажуть прикарпатські медики про новий штам коронавірусу

реклама

Вчені нарахували 22 мутації «британського штаму» коронавірусу

Новий мутований штам коронавірусної хвороби COVID-19, про який вперше повідомили у Великій Британії і який вже поширився низкою країн, вже в Україні. Про британську мутацію на Прикарпатті заявив у четвер, 4 березня, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Основна її відмінність од досі відомого різновиду – новий штам заразніший, хвороба йде довше.

Так званий “британський” штам на Прикарпатті знайшли у двох хворих, зразки яких досліджували у столичному Інституті епідеміології. Це – пацієнти обласної інфекційної лікарні, інформує ТСН.

За словами тутешніх лікарів, вони вже не перший місяць спостерігають, що COVID-19 перебігає не так, як на початку епідемії. Він став більш заразним і саме з цим медики пов’язують таке стрімке збільшення кількості хворих у регіоні.

“Наростає відсоток людей, які мають антитіла, захист від цього віруса. Він хоче змінюватись. Зміна цього вірусу повязана зі швидкістю розповсюдження серед людей, а не з наростанням високої смертності”, – розповіла доцентка кафедри Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин.

Але відрізняється й клінічна картина. Медики кажуть, що хворі помолодшали. Якщо раніше вік ризику був 80+, то зараз тяжкий COVID-19 часто у 30-40-річних. Серйозно хворіти почали навіть маленькі діти. У цій же інфекційній лікарні зараз 2 таких пацієнти. Це взагалі особливість мутованого штаму – недуга протікає довше, лікується важче.

“Ми бачимо, що велика частина хворих мають домішки крові у харкотинні. Раніше це не так часто було. Навесні ми вважали, що якщо до 14 дня не розвинулася пневмонія, то захворювання буде більш-менш сприятливим. Зараз бачимо, що пневмонія буквально розгоряється десь з 10-14-го дня”, – каже Оксана Кондрин.

Але вакцина, яку нині завезли до України, здатна протистояти новому штаму коронавірусу. В цьому запевнив головний санлікар Віктор Ляшко. І спеціальних карантинних обмежень через мутацію коронавірусу, теж наразі не планують.

“Додаткових протиепідемічних норм не існує, якихось, які спрямовані виключно на британський штам. Наголошую, що за наявними даними британська мутація вірусу не впливає на ефективність вакцини ні Pfizer, ні AstraZeneca”, – повідомив Ляшко.

Наразі вірусологи досліджують на предмет нових мутацій ще пів сотні зразків хворих з Прикарпаття, аби зрозуміти, наскільки новий штам дійсно поширений. Результати чекають щонайпізніше у понеділок.

На думку місцевих медиків, новий штам з’явився на Прикарпатті через закордонних туристів і заробітчан, які приїжджали з Європи на свята.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Прикарпатті за добу рятувальники загасили 30 пожеж у природних екосистемах

На Івано-Франківщині за добу рятувальники загасили 30 пожеж у природних екосистемах

На території трьох районів Івано-Франківської області за минулу добу виникло 30 пожеж в екосистемах, які охопили площу понад 3 гектари, що стало наслідком спалювання сухої трави місцевими жителями.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ