У Львові затвердили окремий підрозділ Західного регіону “Асоціація капеланів в охороні здоров’я України”. Його очолив івано-франківський капелан, отець Руслан П’яста, пише Суспільне Карпати.
Асоціація медичних капеланів – це екуменічне об’єднання душпастирів, які служать у лікарнях та створена при Всеукраїнській раді церков у Києві.
“Насамперед, ми об’єднуємося в Асоціацію медичного капеланства з різних церков. Кожен мав у своїй церкві такий напрям діяльності, разом – не мали. Мова – про Західну Україну. Бо є центральна асоціація. Тепер є бажання, щоб кожен регіон мав своє представництво: центральне, західне, південно-східне, наприклад. На разі, є п’ять церков, які об’єдналися. Але ми відкриті, думаю, згодом будуть входити усі ті церкви, які належать до ради Всеукраїнських церков”, – каже отець Руслан П’яста.
Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіону
До Західного регіону “Асоціації капеланів в охороні здоров’я України” поки що увійшло п’ять церков: Православна церква України, Українська греко-католицька церква, римо-католицька, Православна церква Московського патріархату та п’ятидесятники.
За словами капелана, ідея такої асоціації полягає у спільній координованій праці, плануванні не конфесійно, але міжконфесійно.
Перше, що потрібно зробити, вважає священник, – це зібрати капеланів у Західному регіоні. Дізнатися, які у них потреби, з якими труднощами стикаються, щоб обговорювати це з Міністерством охорони здоров’я. Можливо до когось із капеланів ставилися упереджено через конфесійність. Також потрібно займатися коорднаційною роботою, поглиблювати освіту капеланів, щоб кожен усвідомлював свою місію.
Загалом в Україні у греко-католицькій церкві є 135 медичних капеланів. Більшість зосереджена саме на Заході.
“Важливо, якщо хтось лежить у лікарні і належить, наприклад, до протестантської віри, до п’ятидесятників, то щоб священник знав, до кого звернутися, направити, і цю людину могли відвідати члени її спільноти. Треба, щоб медичні капелани мали таку інформацію,” – пояснює новообраний керівник окремого підрозділу Західного регіону “Асоціація капеланів в охороні здоров’я України” отець Руслан П’яста.
Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіону
Про медичне капеланство також більше почали говорити, коли розпочалася пандемія.
“Людина є духовною особою. Може бути різна конфесійність, але хвороба часом проявляє ті духовні потреби. Капелан є тим, хто підтримує в цей момент. Це не врегульовано законодавчо, зараз роблять тільки перші спроби. Попри те, на Західній Україні з 90-х років ми маємо великий досвід капеланства, ще коли греко-католицька церква вийшла з підпілля”, – каже Руслан П’яста.
Зараз особливо важливий не лише супровід хворих, але й медичних працівників. Не зважаючи на те, що зараз Івано-Франківськ у червоній зоні, медичні капелани відвідують персонал та хворих у лікарнях.
“Звичайно, в спецодязі, комбінезонах приходимо. Ми також молимося за медичних працівників та проводимо реабілітації, виїзди на природу, де працює духівник, психолог. Церква також допомагає, закупляє ті ж концентратори на благодійні кошти. Кожна парафія старається мати,” – каже отець Руслан П’яста.
Найважливіше те, що триває екуменічний діалог. Окремий підрозділ Західного регіону “Асоціація капеланів в охороні здоров’я України” стане тим майданчиком для обміну думок, де представники різних конфесій зможуть зустрічатися і обговорити проблеми віч-на-віч.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!