рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Як обрати насос для дачі – корисні поради

реклама

насос

Щоб налагодити водопостачання в заміському будинку, налаштувати автоматичний полив газону і грядок, а також забезпечити роботу опалювальної системи, потрібен хороший насос. Ми розібралися в головних характеристиках цих пристроїв, щоб допомогти вам вибрати насос для свердловини, криниці і каналізації.

Вода і електрика – той мінімум, який необхідний для комфортного життя в заміському будинку. Для переходу на наступний рівень комфорту – з водопроводом, каналізацією, гарячим опаленням і автоматичним поливом, – знадобитися купити надійний насос. А який саме – ми розповімо в цьому матеріалі.

Якими бувають насоси

Перше, з чим важливо визначитися – для чого вам потрібен насос? Від цього залежить тип пристрою, який вам підійде. Всього їх існують три види: водяні, дренажні і фекальні.

  • водяні – найпоширеніші. Вони забезпечують подачу води в будинок і на ділянку, застосовуються в системах опалення.
  • дренажні насоси спочатку призначені для відкачування води з домішками. Ними можна осушувати підвали, міняти воду в басейні. При установці дренажного насоса біля озера чи ставка одержуваної водою можна поливати рослини. Але для побутового використання така забруднена вода непридатна.
  • назва фекальних насосів говорить сама за себе. Основне їхнє завдання – робота всередині стічних канав і каналізаційних ям, відкачування їх вмісту в більш ємне сховище.

Загальні характеристики насосів

Хоча насоси для будинку мають масу конструкційних відмінностей, різну функціональність і відрізняються за місцем установки, всі вони мають ряд загальних характеристик. Це – потужність, продуктивність і напір. Потужність насоса важлива для оцінки його ефективності та розрахунку витрат на електрику. Потужність може варіюватися в широких межах і при однакових показниках продуктивності і напору відрізнятися мало не в два рази.

Під продуктивністю насоса ми приймаємо той обсяг води, який може перемістити пристрій за одиницю часу. Цей показник потрібно враховувати, коли насос застосовується для подачі води під конкретні потреби. Наприклад, зливна система туалету вимагає продуктивності на рівні 6 л / хв., а поливальна система – до 18 л / хв.

Знання характеристики напору дозволяє оцінити, наскільки далеко і високо може перемістити одиночний насос необхідний обсяг рідини без втрати продуктивності. Зазвичай для потреб саду і приватного будинку вистачає тиску в діапазоні від 1,5 до 3 бар. При цьому застосування автоматичних схем регулювання водопостачання або використання спеціальної техніки (наприклад, ванн з джакузі) вимагає тиску від 3 бар і вище.

Окрім того, до кожного насосу слід ретельно підбирати якісне рукави та шланги.  Шланг Alfagomma 202AA є одним із оптимальних варіантів. Він підходить для подачі і всмоктування води. Також застосовується для м’яких хімічних речовин і добрив в промисловому і сільському господарстві. Стійкий до стирання і впливу ультрафіолету.

На сайті компанії Zetflex https://zetflex.com.ua/ru/  ви знайдете гумовотехнічні і промислові вироби: шланги, хомути від провідних виробників, котрі стануть надійними помічниками у вашому господарстві.

Чим відрізняються різні типи насосів

Всі насоси працюють за загальним принципом, створюючи вакуум на вході в камеру, завдяки чому рідина засмоктується в неї, і нагнітаючи тиск для виштовхування рідини з камери в трубопровід. Є кілька варіантів поперемінного створення вакууму і тиску в насосі – в залежності від нього моделі ділять на відцентрові, вихрові і вібраційні.

  • Відцентрові мотори – найбільш універсальні. В основі принципу їх роботи лежить колесо, що обертається з лопатями, яке створює усередині корпусу відцентрову силу. Всі елементи конструкції відцентрових моторів зазвичай робляться з якісних і міцних матеріалів, тому такі пристрої відрізняються надійністю і довговічністю. Вони відносно невибагливі, добре показують себе в умовах високих температур. У відцентрових моторів високий рівень корисної дії, проте вони не здатні до генерації потужного натиску. Крім того, їх робота вимагає, щоб корпус насоса завжди був заповнений рідиною.
  • Вихрові насоси за своїм принципом дії схожі на відцентрові. Однак вихрові моделі можуть створювати набагато більш потужний натиск – що важливо при піднятті рідини на велику висоту або для організації поливу рослин на великій площі. При цьому ефективність вихрових насосів нижче, ніж у відцентрових. Також важливо відзначити, що вихрові насоси чутливі до чистоти рідини – і можуть погано працювати при наявності в ній твердих частинок, піщинок і т.д. Простіше кажучи, якщо в такий насос потрапить мул з колодязя – він навіть може зламатися.
  • Там, де не можна сподіватися на чистоту рідини, хід йдуть вібраційні насоси. Їх механізм роботи включає котушку, яка створює електромагнітне поле. Це поле взаємодіє з гнучкою діафрагмою на осерді, яка створює перепад тиску. Завершує систему клапан, що змушує рідину йти лише в одну сторону. Вібраційні насоси дуже компактні і прості у виробництві – тому недорогі. До недоліків цього типу пристроїв відноситься момент «вигорання» – через що насос з часом починає працювати гірше. Крім того, ці моделі генерують вібрації, так що встановлювати їх поруч з фундаментами споруд не рекомендується.

насос

Як вибрати хороший насос?

Щоб правильно вибрати насос на дачу або в будинок, потрібно в першу чергу чітко сформулювати ту задачу, яку він буде виконувати.

  • Для чистої і питної води

Для забезпечення чистою водою будинку або дачі, де вона буде використовуватися для пиття, приготування їжі, здійснення гігієнічних процедур слід віддати перевагу вихровому насосу. Він забезпечує достатній напір, довговічний (при перекачуванні чистої води) і невибагливий.

  • Для поливу та опалення

Якщо на ділянці потрібен універсальний варіант, який може забезпечити господарів ділянки як технічною, так і питною і поливальною водою, то вибір слід зробити на користь відцентрового насоса.

  • Для нечистот

Перекачування води з забрудненням однозначно вимагає установки вібраційного насоса – дренажного або фекального.

Встановлюючи мотор, уважно вивчайте його основні характеристики. Всі вони повинні як мінімум відповідати необхідним від пристрою параметрам продуктивності і напору. Також переконайтеся, що ваше джерело води (особливо якщо це колодязь) здатне відновлювати свій запас зі швидкістю, що перевищує швидкість викачування.

Де розташувати насос?

Місце установки насоса, звичайно, має значення і багато в чому залежить від його призначення. По розташуванню щодо резервуара з рідиною насоси діляться на поверхневі й заглибні.

Поверхневі насоси встановлюють поруч з резервуаром рідини. Вони швидко і легко монтуються, просто обслуговуються і можуть бути демонтовані (наприклад, на зиму) і переміщені. Резервуар з рідиною для поверхневого насоса повинен бути глибиною від 1 до 9 метрів, хоча існують і насоси з ежектором, які можуть піднімати рідину з глибин до 40 метрів.

Занурювальні насоси встановлюються безпосередньо в резервуар – що вимагає великих зусиль при монтажі і демонтажі, а також ускладнює процедуру їх регулярного або екстреного обслуговування.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ