Щоб вибрати модель правильно, потрібно розбиратися в параметрах і знати, який холодильник буде кращим для вас. Саме про це ми і розповімо в даній статті.
Як вибрати холодильник – загальні рекомендації
Холодильник – це один з перших предметів, який купують у нову квартиру. Основна вимога до нього – довгий термін служби і безперебійна робота. Холодильник повинен бути надійним і не доставляти клопоту.
Краще спочатку купувати надійну модель холодильника, щоб потім не шукати майстра по ремонту. Рекомендуємо модель WHIRLPOOL ART9814/A+SF.
Якщо висока вартість і іменитий бренд не захистять від поломок, то надійна конструкція і гарантія виробника можуть врятувати ваші гроші і допомогти заощадити.
На що варто звернути увагу при виборі холодильника:
- Виробник
- Термін гарантії
- Компресор і система розморожування
Основні рекомендації – як правильно вибрати холодильник
Якщо описати коротко, як вибрати холодильник, то рекомендації будуть такими:
- Купувати холодильник з гарантією від 2 до 5 років.
- Від хорошого виробника і по акції
- Вибирати технічно просту модель
- Не переплачувати за зайві функції
- Система розморожування – повний No-Frost
- З мінімальним набором електроніки
- Купувати з роторним, звичайним типом компресора.
Давайте розглянемо, чим відрізняються холодильники в різної цінової категорії. За які опції варто переплатити, а які холодильники взагалі не слід купувати.
Наприклад, перше, на що потрібно звертати увагу – це тип компресора і система розморожування.
Вибір холодильника і можливий ремонт
Як правило, ще при покупці потрібно замислюватися про те, що рано чи пізно ви можете зіткнутися з ремонтом. Це питання часу.
Раніше холодильники працювали без поломок по 30 років, але зараз це скоріше виняток. Термін роботи без поломок сучасного холодильника 5-7 років.
А часто холодильники виходять з ладу вже після першого року експлуатації. В цьому випадку, якщо гарантія закінчилася, ремонт може лягти на ваші плечі, а це досить дорого.
Наприклад, деякі холодильники взагалі немає сенсу ремонтувати, відразу можна викинути.
Як правило, заміна плати електроніки на нову в сучасному холодильнику може коштувати до 300 у.о. І це тільки одна з можливих поломок. Тому важливо вибирати холодильник, де ремонт можна здійснити не настільки дорого і без особливих проблем.
Як вибрати холодильник за системою розморожування
Всі холодильники можна розділити на 3 види за видом розморожування:
- з крапельною системою розморожування
- з системою No Frost
- гібридна, коли верх крапельний, а морозилка No-Frost
В кожної є свої переваги і недоліки. Розглянемо докладно.
Крапельна система розморожування
Як правило, в крапельної системи розморожування на задній стінці холодильної камери і в морозильній камері намерзає іній або сніг. Якщо двигун зупиняється, то сніг тане і вода стікає в піддон. Така процедура повторюється постійно
Як правило, потрібно постійно стежити за кількістю снігу в морозилці і розморожувати вручну кожні 3-6 місяців.
Переваги крапельної системи
Як правило, холодильники з крапельною системою найдешевші за ціною. Разом з тим, це найбільш проста система розморожування холодильника, тому і найнадійніша.
Якщо дивитися глибше, то є ще одна перевага – в холодильній камері не висушуються продукти, на відміну від системи No-Frost. Як правило, там рекомендують зберігати продукти в закритих ємностях або в плівці.
За крапельної системи зберігається оптимальний баланс вологості і продукти можна зберігати у відкритому вигляді.
Холодильники з сиcтемою розморожування No-Frost
Ще їх називають холодильники сухої заморозки. Це через те, що випарник в такому холодильнику захований за стінкою в морозильній камері. Завдяки цьому на внутрішніх поверхнях холодильної шафи ніяких крапель і снігу. Усередині все сухе і ніякого льоду.
Холодильники з системою No-Frost не потрібно відключати. Як правило, вони набирають холод і розморожуються в повністю автоматичному режимі. За вас все робить автоматика і це дуже зручно.
Недоліки системи No-Frost
Як правило, вартість холодильників з системою No-Frost буде вищою, ніж холодильників з простою крапельною системою, які потрібно розморожувати.
Разом з тим, є і другий недолік – внутрішній, корисний об’єм холодильника сухої заморозки буде трохи меншим, ніж у крапельної моделі з такими ж зовнішніми габаритами.
Це відбувається через те, що об’ємний випарник, ТЕНи, вентилятор No-Frost та вся автоматика розташовані за задньою стінкою. Таким чином зменшується обсяг корисної частини холодильника. За зручність доводиться платити об’ємом і вартістю.
Холодильники гібридного типу або Frost Free
У цій системі розморожування поєднана крапельна система і система No-Frost. Якщо в холодильній камері крапельна система – наморожують іній, який потім тане і вода стікає по задній стінці, то в морозильній камері реалізована система No-Frost – розморожування відбувається в автоматичному режимі.
Виходить, що суміщені переваги двох систем. У холодильній камері продукти не пересушується і зберігається оптимальна вологість. При цьому морозильне відділення не потрібно розморожувати, тому що працює автоматична система No-Frost.