реклама

“Море” в Карпатах: найкращі гарячі джерела Закарпаття з басейнами в оточенні лісу та гір (фото)

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Закарпаття – найбагатший теплими мінеральними водами регіон. Коли на морських курортах України восени вже стає холодно відпочивати, термальні курорти успішно стають для туристів “морем” в Карпатах, пишуть Версії з посиланням на РБК-Україна

На більшості найкорисніших джерел з теплою мінеральною водою розташовані туристичні центри – від санаторіїв до спа-готелів і оздоровчо-розважальних комплексів з басейнами і аквапарками.

Який бальнеологічний курорт Закарпаття вибрати, щоб насолодитися купанням в цілющій воді і набратися сил до наступного сезону?

В чому особливості термальних джерел

Підземні води, збагачені різними мінералами, піднімаються на поверхню землі з різною температурою. Деякі – “крижані”, а інші, навпаки, нагріваються.

У Закарпатті поверхневі води в місцях тектонічних розломів потрапляють вглиб, насичуються корисними мінералами, нагріваються і під тиском викидаються на поверхню.

На багатьох бальнеологічних курортах вода комфортна для купання відразу-близько 30 градусів, але в деяких джерелах її температура може досягати 50 і більше градусів, тому перед подачею в басейн її трохи охолоджують.

Терми Берегового: водоспади і критий басейн

Якщо хочеться скупатися в цілющих водах Ісландії або Нової Зеландії – схожу за складом воду можна знайти і в Україні – біля Берегівського вулканічного низькогір’я.

У термах Берегового вода – кремнієво-хлоридно-натрієва високої мінералізації. Вона допомагає нормалізувати нервову, серцево-судинну, ендокринну системи, відновитися після респіраторних захворювань.

Фото: Критий басейн з термальною водою в Береговому (zhayvoronok.net)

Глибина, з якої піднімається мінеральна вода в Береговому – до 1150 метрів. Її температура біля поверхні досягає 58 градусів. Щоб купання в цілющій воді було приємним і безпечним, її охолоджують до 33-36 градусів. При прохолодній погоді на вулиці купання в такій термальній воді може здатися приємнішим, ніж у морі.

Відпочити на курорті можна в термальному комплексі “Жайворонок”. Там є єдиний в Україні критий термальний басейн з температурою води до 33 градусів. А також два термальних басейни – для дітей і дорослих – просто неба, є ще басейн з кремнієвою водою звичайної температури, два водоспади і джакузі, гейзер і гідромасаж.

Вартість: 220 гривень за 2 години, і 420 гривень за весь день, дітям зростом від 120 см – удвічі дешевше. Для дітей зростом нижче – безкоштовно.

Косино: джакузі і сауни

Всього в 13 кілометрах від Берегового знаходиться інший відомий термальний курорт Косино – у селі Косонь. Тут вода надходить зі шлейфу залягання мінеральних вод, який пролягає через Францію, Італію, Австрію, Швейцарію та Балкани.

Вода в Косино піднімається з глибини 90 м. Вже в басейнах вона – з температурою 41 градус. Глибина залягання вод у Косино – 110 метрів. З глибини 90 метрів її піднімають на поверхню за допомогою насоса – в басейни така вода подається з температурою 25-40 градусів.

Фото: Відпочинок в термальних басейнах в Косино (pixabay.com)

У “термальних водах Косино” можна грітися і приймати процедури в 7 басейнах. П’ять з них – з гарячою мінеральною водою, два – з прісною. На курорті знаходиться найбільший у світі басейн з термальною водою – “Золотий кран здоров’я”. Він відомий своїми фонтанами-джакузі у формі посуду для традиційних місцевих напоїв.

У комплексі можна не тільки подбати про своє здоров’я та відпочинок, а й розважитися в аквапарку з 12-метровими гірками, який працює до кінця літа, а також попаритися в семи різних саунах.

Вартість: 450 гривень за 3 години в басейнах комплексу, 900 – за весь день. Діти до 150 см зростом – безкоштовно.

Також у селі Косонь є й інші термальні комплекси, наприклад, “Еко-Термал”. Вода в басейні має температуру 38-39 градусів.

Вартість: 500 гривень на день або 150 грн за дві години. Дітям з 6 до 12 років – 200 і 100 грн відповідно.

Велятино: вода корисніша за морську

Термальні басейни з різним складом мінеральних вод пропонують гостям і в туристичному комплексі в селі Велятино поблизу кордону з Румунією. Сама вода там-хлоридно-натрієва, борно-бромна з підвищеним вмістом йоду.

Термальні води надходять зі свердловини глибиною близько 1000 м з температурою від 36 градусів. Ця вода в 33 рази солоніша за морську, її мінералізація – близько 100 г на літр.

Фото: Басейни з термальною водою у Велятино (facebook.com/termalvodu)

У село Велятино їдуть лікувати захворювання опорно-рухового апарату, органи дихання та гінекологічні хвороби.

На базі комплексу “Теплі води Велятино” працюють 3 термальних і 2 мінеральних басейни, 5 – прісних басейнів. А також – 6 термальних ванн з різним мінеральним складом.

Вартість: 1 година купання – 100 гривень, цілий день – 400 грн. Діти до 140 см – 75 грн на годину, 200 грн – за день.

Лумшори: чани з нагрітою мінеральною водою

Відпочинок в Закарпатті можна провести в готелях і відвідувати термальні басейни за окрему плату, можна також оселитися в самих оздоровчих комплексах. Але один з найколоритніших варіантів оздоровлення в мінеральній воді в Карпата – чани просто неба.

У селі Лумшори термальні чани – традиційний вид оздоровлення. Ще в 17 столітті там був відкритий “курорт”, а чани спочатку виготовляли з дерева. Вода в такій “ванні” – сірководнева (сульфідна) з родоном, якою лікують шкірні захворювання, суглоби і заспокоюють нервову систему.

Фото: Чани в Лумшорах (booking.com)

У селі у господарів є 18 чанів, відлитих за давньою австрійською технологією.

У такі чани на дно кладуть річкові камені і набирають до 250 л холодної мінеральної води з джерела. Під чаном запалюють вогонь і після нагрівання пропонують туристам “прийняти процедуру”. Для більшого ефекту в воду додають лікарські трави, а гостям радять чергувати теплу воду із зануренням в річці.

Таке купання в чанах часто пропонується як релакс під час екскурсійних турів, хоча в Лумшорах можна оселитися на тиждень або більше серед мальовничої природи, щоб пройти “спа-курс” в чанах.

Вартість: від 350 гривень за годину.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ