Собака в вашій оселі… Охоронець, помічник, нянька для малечі, доглядач за стареньким… Та насамперед, взірець безмежної любові до своїх домашніх. Більш відданого друга годі й шукати.
Собака в домі
Перше, що ми відчуваємо з появою домашнього улюбленця, це почуття дорослої відповідальності за нього, адже життя та здоров’я маленької істоти повною мірою залежить від якості нашої турботи. Декілька необхідних складових допоможуть створити добробут для домашньої тварини у вашій оселі:
- якісне харчування;
- пильний догляд за здоров’ям;
- уважне ставлення до потреб улюбленця.
Важливе значення для нормального розвитку собаки має збалансований раціон, який задовольняє потреби організму у поживних речовинах.
Особливості харчування собаки
Собаки, як біологічний вид, за довгий час знаходження поряд з людиною призвичаїлись до її способу харчування. Але їжа з хазяйського столу не завжди містить необхідний баланс жирів, білків і вуглеводів та може мати дефіцит необхідних вітамінів і мікроелементів.
Спеціалізований корм для собак, на відміну від звичайних продуктів:
- позитивно впливає на розвиток скелету та формування м’язів, на стан шкіри та зубів тварини;
- швидко задовольняє голод і добре засвоюється, перетворюючись у джерело енергії;
- сприяє нормальному функціонуванню серцево-судинної системи та системи травлення;
- стримує накопичення зайвої жирової тканини.
Виробники кормів ретельно підбирають вміст поживних речовин та їх кількість у щоденному раціоні з урахуванням фізіологічних особливостей тварин. Доповненням до харчування можуть бути різноманітні смаколики та ласощі для домашніх улюбленців.
Користується попитом продукція Royal Canin – корм для тварин цієї марки відповідає вимогам якості та має широкий асортимент. Зовсім не важко буде зробити правильний вибір для свого песика, звернувши увагу на деякі фактори.
Кожний віковий період супроводжується певними особливостями розвитку та функціонування системи травлення. Принципово відрізняється вміст та кількість поживних речовин у кормах для цуценяти й молодого собаки: маленьке щеня потребує жирів та глюкози, старші за віком песики повинні отримувати багато білка, клітковини та вуглеводів.
Передбачена класифікація кормів в залежності від віку тварини: для цуценят перших тижнів життя, для цуциків у періоді активного зростання до 1 року, для молодих собак 1-1,5 років, для дорослих тварин 1-8 років, для собак поважного віку, старших за 8 років. Також слід врахувати:
- породу;
- вагу та розміри собаки. Різні за розміром тварини мають різні особливості: для мініатюрних порід важливі розмір і форма гранул, а великих собак задовольнять корма з високим вмістом мікроелементів.
- спосіб життя та темперамент вашого улюбленця. Вони накладають певні вимоги до якісного складу кормів: у корм для активних тварин включають додаткові поживні елементи, що підвищують їх енергетичний статус, помірно-активних собак влаштує харчування зі збалансованим складом поживних речовин для молодих тварин, корм для малорухливих або немолодих собак враховує вікові зміни та фізичні можливості.
Виробники кормів пропонують їх у вигляді:
- гранул різного розміру і форми;
- паштетів;
- шматочків у соусі.
В залежності від смакових уподобань вашого домашнього улюбленця можна вибрати сухий або консервований корм. Якісний собачий корм від кращих брендів в зоомагазині партнера статті E-zoo.com.ua.