Сьогодні складно уявити собі вивчення англійської мови за допомогою словників у друкованому форматі. По-перше, вони не дуже зручні, а по-друге – навіщо обирати їх, коли можна займатись за допомогою ноутбука або навіть смартфона? Для цього є чудові онлайн-словники (https://grade.ua/uk/news/5-udobnyh-i-besplatnyh-onlajn-slovarej-anglijskogo/), про які варто знати.
1. Cambridge Dictionary
Коли ми говоримо про популярні варіанти словника онлайн – варто розпочати саме з цього. Він повністю замінює друкований варіант, має кілька додаткових, цікавих вебфункцій. У цьому словнику до кожного слова вказується частина мови, до якої воно належить, найпопулярніші тлумачення та варіанти вживання, британська та англійська транскрипція в аудіоформаті тощо. А ще як бонус словник вказує, до якого рівня знання мови належить те чи інше слово.
2. Oxford Learner’s Dictionaries
Ця онлайн-версія тлумачного словника від Оксфордського університету дає понад десять прикладів, як використовуються лексеми у тексті, подає два варіанти транскрипції. Що цікаво й корисно – так це можливість прослухати, як вимовляється кожне зі слів на британській та американській англійській мові. Для сучасних студентів є корисним з огляду на тлумачення ідіом та популярного сленгу тощо.
3. Longman Dictionary of Contemporary English
Ще один словник, який орієнтований не лише на людей, які вивчають англійську мову, а й на викладачів. Кожна з лексем має маркування у вигляді червоних точок. Чим їх більше – тим частіше вживається конструкція. Серед цікавих функцій – наявність синонімів, антонімів та навіть однокореневих слів. Є також окрема категорія – словникові статті, де підібрана лексика на певні популярні теми (хобі, спорт, медицина тощо).
4. Collins Online Dictionary
А цей ресурс настійно рекомендується використовувати на будь-якому рівні вивчення мови, оскільки він розміщує кілька версій тлумачення – просту, для новачків, та складнішу, для середнього та високого рівня володіння мовою. Не лише лексему, а й її вживання у контексті можна прослухати. Особливість словника – у варіантах, які приводяться як найпопулярніше вживання слів. Для цього використовуються сучасні ЗМІ, вирази відомих людей та не тільки. Окремо пропонується ознайомитись зі статистикою, як часто певна конструкція використовувалась протягом п’яти років носіями мови.
5. Macmillan Dictionary
Цей словник відомий своєю складністю, а тому радимо використовувати його, якщо ваш рівень англійської вже перевищив середній. У ньому вміщені всі можливі варіанти вживання слова, його тлумачення навіть у метафоричному сенсі. Окремо ресурс маркує усі слова за допомогою зірочок: чим їх більше – тим частіше слово вживається у реальному житті. Представлений також розділ з синонімами для покращення словникового запасу, ігри, тести, а також часті вирази та навіть популярні британські ідіоми.
6. Dictionary.com
Це спеціалізований онлайн-ресурс, який підійде вам, якщо ви вивчаєте американський варіант мови. Представлено два варіанти транскрипції до кожного слова – стандартна, а також за складами, де можна прослухати кожен окремо. Словник робить великий акцент на синонімічних групах, показує та пояснює різницю між синонімами до одного слова.
7. UrbanDictionary.com
А цей варіант словника – гарне рішення, якщо ви хочете більше знати про сучасні англійські слова та вирази. Він орієнтований на сучасний сленг, а тому щоденно поповнюється зусиллями звичайних користувачів. Має зручне поле пошуку, дає можливість дізнатись значення не лише популярних слів, а й жаргону та навіть ненормативної лексики.
8. Merriam-Webster
Окрім прослуховування слів, цей словник пропонує широкий вибір синонімів, походження та навіть прикладів вживання у різних контекстах. Ресурс корисний додатковим пунктом «Defined for kids» – спеціальна функція, яка надає спрощене тлумачення слів та словосполучень таким чином, щоб вони були зрозумілими для дітей. Окрім цього, сервіс пропонує не лише доступ до словника, а й розвиваючі ігри, тематичні відео та лінки, можливість вивчати нове слово кожного дня тощо.
9. PROMT
Один з найбільш популярних словників для носіїв російської та української мови. Особливо відомий тим, що має найширші тлумачення слів, пропонує велику кількість значень. Окремо до кожного слова пропонується лінк до його тлумачення в інших словниках, а також у Вікіпедії. Можна прослухати вимову слів та завантажити собі додаток на телефон безкоштовно.
10. Lingvo
Ідеальний варіант для вивчення ділової англійської мови з нульового рівня. Містить у собі безліч словників, дає можливість прослухали слово. Допомагає дізнатись не лише значення, а й вводить слово, яке ви шукаєте, у тексти, наприклад, подає речення з класичних творів. Для зручності представлений не лише онлайн версією, а й мобільними додатками.