рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Що таке природний сланець і де він використовується

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Сланцями називають гірські породи, які мають паралельне (шарувате) розташуванням зрощень мінералів, що входять до їх складу. В цих гірських породах часто зберігаються реліктові структури.

Залежно від кількості домішок буває чорного, сірого, червоного, зеленого або сіро-фіолетового кольору.

Використання природного сланцю

Природний сланець https://brick-bud.com.ua/naturalnyj-kamen/slanec/ володіє якісними фізичними та естетичними властивостями, тому в якості оздоблювального матеріалу використовується при оформленні інтер’єрів житлових будинків, офісів, а також фасадів будівель. З нього споруджують каміни, облаштовують підлоги і декорують стіни. Незважаючи на дорожнечу натурального каменю, його використовують в ландшафтному дизайні для мощення доріжок, влаштування колон, декоративних фонтанів, сходинок і інших елементів. Часто натуральним сланцем облицьовують території саду.  

Кристалічний сланець має високу міцність із низьким показником водопоглинання, тому  використовується для влаштування покрівлі. Сланцеве покриття тривалий період зберігає первинний вигляд, так як за рахунок своєї структури здатне самоочищатися від бруду і пилу.

Зі сланцю виготовляють ексклюзивний і якісний посуд, який набирає стрімку популярність не тільки в ресторанній справі, а й на домашніх кухнях. Сланцевий посуд має оригінальний вигляд, легко миється, стійкий до ударів і гігієнічний, так як камінь стійкий до розмноження на ньому грибкових бактерій.

Горючі сланці є ефективним паливом для печей і твердопаливних котлів. У хімічній промисловості сланцеві вуглеводні застосовують для виготовлення пластика, бітуму, машинних горючих складів і газу.

Камінь не використовується ювелірами, проте деякі цікаві екземпляри можуть служити в якості магічних предметів (талісманів та оберегів) та прикрас.

Існує безліч різновидів сланцю, що відрізняються забарвленням, мінеральним складом, структурою і походженням.

Забарвлення сланців різноманітне, залежить від наявності та кількості мінералів і домішок хімічних елементів. Найбільш поширеними вважаються чорні і сірі сланці.

Чорний камінь (аспідний, графітовий, вуглистий) має виражений графітовий відтінок з матовим блиском, в покладах формується у вигляді рівних, легко відколюються пластин.

Камені сірого кольору мають гарний масляний блиск, тому затребувані в обробних роботах. У природі також зустрічаються сланці коричневих, зелених, жовтих, бежевих, сірих, сіро-фіолетових, червоних і білих відтінків.

За хімічним складом і мінералогічному походженням розрізняють:

  • глинистий сланець – тверда порода темно-сірого кольору, що доходить до чорного. Зустрічаються зразки зелених і червоних відтінків. У складі присутні мікроскопічні частинки таких глинистих порід, як хлорит і гідрослюда, не руйнується у воді;
  • кременистий сланець – порода, утворена щільними тонкими листами або плитами з тонкокристалічних кварцових формувань з можливою присутністю халцедону. Залежно від кількості домішок буває чорного, сірого, червоного, зеленого або сіро-фіолетового кольору;
  • горючі сланці – мінерал, що зовні нагадує скам’янілу глину, легко запалюється, має середній показник щільності і забарвлення, варіюють в жовтих і сірих тонах, часто доходять до чорного кольору;
  • хлоритовий сланець – камінь зеленого кольору з яскравим блиском, основу якого складає хлорит.

 Якщо з натуральним сланцем працює  досвідчений фахівець, він перетворюється в універсальний матеріал, який можна застосовувати у багатьох сферах.  

 

 

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Студенти Фахового коледжу УКД - переможці ІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт

Студенти Фахового коледжу УКД – переможці ІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт

Студентки Фахового коледжу Університету Короля Данила Софія Савчук та Христина Багрій стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську військові закликають зупиняти рух в місті під час хвилини мовчання

В Івано-Франківську військові закликають зупиняти рух в місті під час хвилини мовчання

Військові закликали запровадити зупинку транспорту в Івано-Франківську під час хвилини мовчання, аби вшанувати пам’ять за загиблими у війні. Подібна практика вже давно існує в інших містах, зокрема у Львові, Рівному,…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Військовий з Івано-Франківщини вже понад 10 років стоїть на захисті України у складі бригади "Едельвейс"

Військовий з Івано-Франківщини вже понад 10 років стоїть на захисті України у складі бригади “Едельвейс”

Головний сержант медичної роти 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Андрій Гусак ділиться досвідом порятунку побратимів на передовій та розповідає про шлях від програміста до військового медика.

ПЕРЕГЛЯНУТИ