рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Головні елементи протипожежної сигналізації

реклама

Пожежі виникають внаслідок коротких замикань, несправності електричних пристроїв, необережного поводження з вогнем та через інші аварійні ситуації. Несвоєчасне повідомлення про займання може призвести до значних фінансових втрат та людських жертв. Захистити себе та інших від непередбачуваних ситуацій, а також значно зменшити втрати допомагають різні типи пожежних сигналізацій – комплекси технічних засобів для запобігання займання й повідомлення уповноваженим інстанціям щодо виникнення аварійної ситуації.

Складові пожежної сигналізації 

Будь-яка протипожежна сигналізація, незалежно від її типу та розмірів, складається з наступних компонентів:

  • Сповіщувачі (датчики) – це чутливі детектори, які здатні зафіксувати займання, аналізуючи фактори навколишнього середовища: підвищення температурного режиму, появи диму й т.д.
  • Приймально-контрольні елементи отримують і обробляють дані, що надходять з датчиків.
  • Пристрої оповіщення – динаміки, гучномовці, пищалки, світлові табло.

Окрім того, до складу системи пожежної сигналізації можуть також входити пристрої центрального управління. Для невеликих за площею об’єктів їх створюють у вигляді панелі управління, за допомогою якої можна задавати окремі команди. Більш масштабні зразки працюють на базі комп’ютера за спеціальним програмним забезпеченням.

Класифікація пожежних сповіщувачів

Враховуючи спосіб фіксації займання, виділяють чотири групи пристроїв:

  • Теплові. Сповіщувач реагує на зміну температури. Найбільшим попитом користуються на підприємствах і в організаціях, де існує великий ризик займань внаслідок високих температурних режимів.
  • Датчики полум’я. Якщо в приміщенні виникають ознаки відкритого вогню або тліючого багаття, активується датчик полум’я. Він спрацьовує миттєво – інформація про пожежу відображається в системі ще до виникнення диму.
  • Димові сповіщувачі. Пристрої за допомогою інфрачервоного променя помічають присутність диму в повітрі. Їх не варто встановлювати в приміщеннях для паління, оскільки існує великий ризик помилкового спрацьовування.
  • Комбіновані моделі. Їх називають найбільш точними сповіщувачами. Вони налаштовані на пошук одразу кількох ознак пожежі.

Аби забезпечити обладнанню максимальну ефективність роботи, важливо відповідально підійти до створення та реалізації проекту протипожежної безпеки.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Івано-Франківщині за добу зафіксували понад 50 пожеж

На Івано-Франківщині за добу зафіксували понад 50 пожеж (відео)

Рятувальники ліквідували загоряння сухої рослинності на території понад 3 гектарів в Івано-Франківському, Коломийському та Калуському районах, а в Долинській громаді через пожежу постраждав місцевий мешканець.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Увага-увага, подаруночки!

TREBA PIZZA Івано-Франківськ розігрує  величееезну  50-сантиметрову ДУЖУ піцу та веселу настільну гру! Бо смачно поїсти й круто провести час – те, що тобі точно TREBA! 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Нацполіція та СБУ затримали групу осіб, причетну до серії підпалів та диверсій в Івано-Франківську (фото)

Досудове розслідування встановило, що фігуранти причетні до підпалів чотирьох транспортних засобів та диверсії на Укрзалізниці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ