рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

На Франківщині відбулося підписання спільної заяви “Люблінської трійки”

реклама

Перша особиста зустріч глав держав Люблінського трикутника засвідчила єдність позицій і підходів України, Литви та Польщі до найбільш актуальних питань і ключових викликів для регіону. Доказом цього стало підписання спільної заяви лідерів трьох держав, заявив Президент України Володимир Зеленський.

Під час спілкування з представниками ЗМІ за підсумками тристоронньої зустрічі з Президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою та Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою у державній резиденції «Синьогора» у с. Гуті на Івано-Франківщині Володимир Зеленський висловив подяку колегам за те, що прийняли запрошення відвідати Гуту.

«Це наша перша особиста зустріч у форматі Люблінського трикутника. Вона засвідчила єдність наших позицій, оцінок, єдність наших підходів. Як щодо найбільш актуальних питань для наших держав, так і щодо ключових викликів у нашому регіоні. Доказом такої єдності стала й підписана за підсумками сьогоднішнього саміту спільна заява», – сказав Президент України.

За його словами, однією з найважливіших тем переговорів стала міграційна криза, що триває на кордонах країн Європейського Союзу й Білорусі.

«У її оцінках ми солідарні з нашими польськими й литовськими партнерами. Задля невдачі будь-яких спроб повторити такий самий сценарій в Україні ми активно зміцнюємо власний кордон. Водночас важливими в цьому питанні є координація спільних зусиль та обмін досвідом», – зазначив Глава держави.

Володимир Зеленський акцентував на тому, що іншим елементом цієї гібридної війни є ескалація на тимчасово окупованій території й на кордонах України.

«Я детально розповів про наші мирні ініціативи в межах Тристоронньої контактної групи, Мінського засідання, готовність до діалогу й намагання організувати зустріч «Нормандської четвірки». У непростих безпекових умовах солідарність і підтримка для нас вкрай важлива. Ціную таку підтримку та допомогу з боку Польщі, з боку Литви», – заявив Президент України.

У контексті безпеки Глава Української держави зауважив, що сьогодні відбувається активна взаємодія правоохоронних структур трьох країн. Тристороння військова бригада – ЛитПолУкрбриг – є яскравим прикладом дієвого регіонального формату, де українські військові набувають навичок за стандартами НАТО. Також налагоджується тристороння співпраця для боротьби з дезінформацією.

«Важливо, що спільна заява фіксує чітку підтримку членства України в ЄС і НАТО, боротьбу з російською агресією. Сьогодні ми скоординували кроки з підтримки нашої європейської і євроатлантичної інтеграції на наступний, 2022 рік», – зазначив Володимир Зеленський.

Як наголосив Президент України, спільне завдання – стримати загрозу з боку Росії, захистити Європу від її агресивної політики.

«Сьогодні Україна, Польща й Литва перебувають у авангарді цього стримування. Як ніхто інший розуміємо, наскільки гострою є потреба консолідувати наші спільні зусилля. Наскільки необхідна саме сьогодні єдність. Україна разом з друзями, разом з партнерами активно працює над згуртуванням світової спільноти й союзників навколо ідей безпеки, миру і стабільності у Європі та всьому світі, – сказав Володимир Зеленський і додав: – Разом ми сильніші».

Анджей Дуда зі свого боку підтвердив, що нині одними з головних викликів для трьох країн є міграційна криза та концентрація російських військ біля кордонів України та Польщі.

«Наша позиція як президентів «Люблінської трійки» щодо цієї справи дуже чітка: безпека України є фундаментальним питанням, ми не лише не повинні дозволити військовий напад на Україну, а й маємо зробити все, щоб запобігти такій атаці», – сказав Президент Польщі.

За словами Анджея Дуди, спільна заява президентів чітко вказує напрями майбутньої співпраці трьох країн.

«Ми висловлюємо солідарність, ми обговорювали ці важливі теми. Ми говоримо, що в нас є історична спільність і спільність у питанні безпеки», – зазначив очільник Польщі.

Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда також наголосив, що Литва послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів. Він заявив про підтримку України в боротьбі з агресією та в допомозі на шляху до членства в НАТО.

«Ми бачимо, що своїми діями Росія намагається тиснути на Україну… Ніхто не має права накладати вето і впливати на рішення та вибір незалежної держави. У нас дуже простий і чіткий сигнал – наслідки будуть дуже тяжкі для Росії. І всі спроби намалювати нову «червону лінію» будуть неприйнятними у ХХІ столітті у Європі», – зауважив Гітанас Наусєда.

Президент Литви також відзначив, що «Північний потік – 2» є насамперед геополітичним проектом, який продовжує загрожувати енергетичній безпеці Європи.

«Хочу ще раз висловити вдячність Президенту Зеленському та Президенту Дуді за сьогоднішню зустріч і за те, що між нашими країнами є стратегічне партнерство, що воно стало сильнішим та більш життєздатним. Такі тристоронні зустрічі показують єдність і рішучість наших країн у цьому регіоні», – наголосив Президент Литви.

З нагоди 30-ї річниці визнання відновлення незалежності України Республікою Польща і Литовською Республікою президенти України, Литви та Польщі:

підтвердили, що визнання відновлення незалежності України Республікою Польща, першою державою у світі, та Литовською Республікою 30 років тому стало важливою віхою на шляху до повноцінного возз’єднання Європи;

нагадали, що демократична традиція, яка розвивалася у Співдружності Королівства Польського і Великого князівства Литовського, а також під час руху «Солідарність» у Польщі, Реформаторського руху «Саюдіс» у Литві, Революції Гідності в Україні та у ході боротьби білорусів за демократію, відображає рішуче прагнення до свободи, прав людини та демократії в Центральній та Східній Європі;

підкреслили, що з того часу відносини справжнього стратегічного партнерства успішно витримали випробування часом і продовжують зміцнюватися. Підтвердили свою відданість подальшому розвитку стратегічного партнерства між Україною, Литвою та Польщею на основі спільних цінностей та інтересів;

підтвердили чітку відданість подальшому розширенню їхньої співпраці з широкого кола питань, таких як безпека, оборона, економіка, енергетика та інших, у тому числі в рамках формату Люблінського трикутника. Литовська Республіка та Республіка Польща підтверджують свою повну підтримку членства України в ЄС та НАТО;

висловили взаємну підтримку та солідарність у зв’язку з міграційною кризою, штучно створеною та організованою Мінськом на литовсько-білоруському та польсько-білоруському кордонах, та заявили про рішучість об’єднати зусилля для протидії цій кризі. Вони також відзначили, що ця гібридна атака є прямою загрозою безпеці всієї Європи;

висловили особливу стурбованість у зв’язку з триваючим погіршенням безпекової ситуації та стабільності в регіоні, а також зростаючими загрозами, включно з гібридними, що є результатом, зокрема, російської агресії, а також погодилися з необхідністю спільних зусиль для посилення стійкості до цих загроз для протидії їм у більш ефективний та скоординований спосіб;

підтвердили тверду відданість подальшому зміцненню європейської енергетичної безпеки і в цьому зв’язку висловили глибоку стурбованість проектом «Північний потік – 2», який є викликом для безпеки європейського регіону. Вони висловили готовність спільно діяти з метою протистояння монополізації європейського газового ринку Росією, яка використовує енергетику як геополітичний інструмент;

підтвердили відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води;

закликали міжнародне співтовариство посилити санкції проти Російської Федерації через її триваючу агресію проти України та ще раз закликали Кремль до деескалації ситуації шляхом відведення своїх військ від кордонів України та з її тимчасово окупованих територій.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ