Встановлення верстатів на заводах проводиться з різних причин. Монтаж устаткування відбувається у разі введення нового обладнання, після капітального ремонту, переїзду цеху або виробництва в цілому тощо. В залежності від направленості підприємства устаткування може бути важким, габаритним, складним в установленні та налагодженні. Тому на такі роботи залучають спеціалістів, що знаються на технічних особливостях устаткування та необхідну спецтехніку.
Етапи встановлення верстатів
На підприємствах та у невеликих цехах встановлюється різне обладнання. Зазвичай це деревооброблюючі, фрезерні та токарні верстати, пресове устаткування. Монтаж верстатів відбувається в кілька етапів. Це встановлення устаткування с урахуванням особливостей фундаменту, приміщення та габаритів, з’єднання з іншими пристроями, підведення електроенергії, налагодження роботи. Ці процеси проводять в такій послідовності:
- Розрахунок та підготовка фундаменту для встановлення верстатів.
- Доставлення та монтаж обладнання.
- Закладення фундаментних болтів, заливання цементним розчином та затягування болтів.
- Встановлення допоміжного обладнання, електроустаткування.
- З’єднання окремих вузлів, приєднання до комунікацій.
- Підключення, проведення випробувань точності устаткування.
- Змащення вузлів, випробувальний пуск с залученням всіх функцій верстата.
Встановлення верстата на виробництві — складний та тривалий процес, що потребує залучення спеціалістів. До початку проведення робіт необхідно вивчити збірні креслення, технічну документацію на устаткування.
Особливості монтажу
Від правильного монтажу залежить тривалість та точність роботи верстатів. Тому спеціалісти достеменно вивчають креслення та документи на обладнання, на яких зазначені розміри площадки під агрегат, дані про допустиме навантаження на фундамент, інші показники. Для високоточних верстатів є необхідність у віброізоляції. Положення встановленого устаткування вимірюється за допомогою рівня. Ці процеси забезпечують правильне положення верстата, що вплине на його точність.
Складності при встановленні верстатів виникають у разі монтажу старого устаткування після ремонту цеху. Це пов’язано з тим, що у більшості випадків документація на устаткування не зберігається. Тоді спеціалістам необхідно самостійно визначити тип фундаменту, який витримає статистичне і динамічне навантаження від роботи устаткування. Адже від його витривалості та стійкості залежить робота устаткування. Якщо розрахунки проведені неправильно, точність верстату буде порушена.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!